Kolejna miesięcznica, kolejny wieniec, kolejna walka

Opublikowano: 11.07.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2136

W sobotę przed pomnikiem smoleńskim na placu Piłsudskiego w Warszawie doszło do incydentu, podczas którego interweniowała policja. Znowu poszło o wieniec.

W sobotę miała miejsce kolejna miesięcznica smoleńska. Rano premier Mateusz Morawiecki, prezes Jarosław Kaczyński oraz inny politycy PiS uczestniczyli we mszy świętej, a następnie złożyli kwiaty przed pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku.

Podczas uroczystości doszło do szarpaniny z udziałem warszawskiego przedsiębiorcy Zbigniewa Komosy, który po raz kolejny złożył przed pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej wieniec z napisem: „Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego, który ignorując wszelkie procedury, nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach. Spoczywajcie w pokoju, naród polski. Stop kreowaniu fałszywych bohaterów”. Wieniec został mu odebrany. Doszło do starcia między protestującymi i policją.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak przekazał PAP, że funkcjonariusze użyli wobec dwóch osób znajdujących się na placu Piłsudskiego środków przymusu bezpośredniego w postaci siły. Pierwsza z nich znieważyła żołnierza, a druga posiadała przy sobie niebezpieczne narzędzie – powiedział Marczak. Dodał, że policja prowadzi w tych sprawach dalsze czynności.

To nie pierwszy taki incydent z udziałem Zbigniewa Komosy. Kilka dni wcześniej Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wydał wyrok dotyczący składania przez mężczyznę wieńców w dniach: 10 lutego, 10 marca i 10 kwietnia 2020 roku. Sąd uznał, że czyn Komosy nie obraża pamięci osób, które zginęły w katastrofie.

Tak wyglądały dotychczasowe próby składania wieńców przez Komosę.

https://www.youtube.com/watch?v=3OTP3P0p7Io

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 12.07.2021 04:24

    Głupi człowiek. Uwierzył mediom, że to Kaczyński wydał rozkaz lądowania. I się ośmiesza. Poza tym sposób działania bardzo prymitywny = sponiewierać i napluć pod pozorem szacunku dla umarłych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.