Kolejna kradzież zwłok

Opublikowano: 22.09.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 322

Kradzież ludzkich zwłok na Pomorzu. To już kolejna taka sprawa – informuje RMF FM. Policja bada sprawę kradzieży, do której doszło na cmentarzu w Pierwoszynie koło Gdyni w nocy z poniedziałku na wtorek.

RMF FM dowiedziało się, że skradziono szczątki kobiety zmarłej w 2005 roku. Ktoś rozbił płytę grobu, a następnie zabrał szczątki ze środka. Policja szuka sprawcy lub sprawców. Cmentarz był pod okiem kamer, więc niewykluczone, że policja będzie miała nagrania z monitoringu. Służby nie chcą mówić o szczegółach, ani o tym, czy wiążą ten przypadek z poprzednimi kradzieżami ludzkich szczątków. Na Pomorzu dochodzi do nich od 2015 roku.

W nocy z 18 na 19 września zarządca cmentarza w Pierwoszynie zauważył zdewastowany nagrobek.

– Sprawcy uszkodzili płytę nagrobną, a następnie wyjęli i ukradli żeńskie zwłoki. Kobieta pochowana została w 2005 roku – mówi asp. sztab. Janusz Mandziuk z policji w Pucku.

Cmentarz znajduje się przy ulicy Rzemieślniczej. W pobliżu nie ma domów mieszkalnych, dlatego ciężko stwierdzić, czy ktoś mógł coś widzieć.

– Na terenie cmentarza jest monitoring. Nagranie jest już zabezpieczone. Trwają czynności w celu sprawdzenia, czy coś zostało zarejestrowane – mówi Mandziuk.

Gdynia, Rumia, a teraz okolice Pucka…

– Na tym terenie, w okolicach Pucka, to pierwsza taka kradzież – informuje aspirant sztabowy.

Na Pomorzu jednak takie zdarzenia miały już miejsce. W marcu tego roku w Lęborku zniszczono nagrobek, a w Rumi, oprócz zdewastowania grobu, skradziono także zwłoki. W 2015 roku problem z cmentarnymi wandalami był tak duży, że w styczniu komendant gdyńskiej policji powołał specjalną grupę. Badała ona sprawy zniszczenia grobów i kradzieży szczątków w Gdyni, Redzie i Wejherowie. Sprawców nie udało się zatrzymać.

Autorstwo: Ewelina Rubinstein
Na podstawie: RMF, TVN24
Źródło: MediumPubliczne.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
maciek
Użytkownik

Jakaś teza, teoria.

jarchmiel
Użytkownik
jarchmiel

Myślę, że może Ci zmarli mieli wszczepione jakieś protezy z zawartością drogich metali szlachetnych i dlatego zostały skradzione ich zwłoki. Bądź też jest inny powód – szczątki były im potrzebne do jakichś rytuałów satanistycznych.

Perun
Użytkownik
Perun

Może trzeba sobie przypomnieć “Śledztwo” Lema? :-)

realista
Użytkownik

to samo mi przyszło na myśl :)
dla tych co nie lubią czytać: https://www.youtube.com/watch?v=ykib9FHF1IA
… .. .