Kolejna kradzież zwłok

Opublikowano: 22.09.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 6

Kradzież ludzkich zwłok na Pomorzu. To już kolejna taka sprawa – informuje RMF FM. Policja bada sprawę kradzieży, do której doszło na cmentarzu w Pierwoszynie koło Gdyni w nocy z poniedziałku na wtorek.

RMF FM dowiedziało się, że skradziono szczątki kobiety zmarłej w 2005 roku. Ktoś rozbił płytę grobu, a następnie zabrał szczątki ze środka. Policja szuka sprawcy lub sprawców. Cmentarz był pod okiem kamer, więc niewykluczone, że policja będzie miała nagrania z monitoringu. Służby nie chcą mówić o szczegółach, ani o tym, czy wiążą ten przypadek z poprzednimi kradzieżami ludzkich szczątków. Na Pomorzu dochodzi do nich od 2015 roku.

W nocy z 18 na 19 września zarządca cmentarza w Pierwoszynie zauważył zdewastowany nagrobek.

– Sprawcy uszkodzili płytę nagrobną, a następnie wyjęli i ukradli żeńskie zwłoki. Kobieta pochowana została w 2005 roku – mówi asp. sztab. Janusz Mandziuk z policji w Pucku.

Cmentarz znajduje się przy ulicy Rzemieślniczej. W pobliżu nie ma domów mieszkalnych, dlatego ciężko stwierdzić, czy ktoś mógł coś widzieć.

– Na terenie cmentarza jest monitoring. Nagranie jest już zabezpieczone. Trwają czynności w celu sprawdzenia, czy coś zostało zarejestrowane – mówi Mandziuk.

Gdynia, Rumia, a teraz okolice Pucka…

– Na tym terenie, w okolicach Pucka, to pierwsza taka kradzież – informuje aspirant sztabowy.

Na Pomorzu jednak takie zdarzenia miały już miejsce. W marcu tego roku w Lęborku zniszczono nagrobek, a w Rumi, oprócz zdewastowania grobu, skradziono także zwłoki. W 2015 roku problem z cmentarnymi wandalami był tak duży, że w styczniu komendant gdyńskiej policji powołał specjalną grupę. Badała ona sprawy zniszczenia grobów i kradzieży szczątków w Gdyni, Redzie i Wejherowie. Sprawców nie udało się zatrzymać.

Autorstwo: Ewelina Rubinstein
Na podstawie: RMF, TVN24
Źródło: MediumPubliczne.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
maciek
Użytkownik

Jakaś teza, teoria.

jarchmiel
Użytkownik
jarchmiel

Myślę, że może Ci zmarli mieli wszczepione jakieś protezy z zawartością drogich metali szlachetnych i dlatego zostały skradzione ich zwłoki. Bądź też jest inny powód – szczątki były im potrzebne do jakichś rytuałów satanistycznych.

Perun
Użytkownik
Perun

Może trzeba sobie przypomnieć “Śledztwo” Lema? :-)

realista
Użytkownik

to samo mi przyszło na myśl :)
dla tych co nie lubią czytać: https://www.youtube.com/watch?v=ykib9FHF1IA
… .. .