Kolejna fala zamachów w Bagdadzie

Opublikowano: 17.10.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 400

Najbardziej tragiczny bilans przyniósł zamach przeprowadzony przez bojowników Państwa Islamskiego podczas szyickiego pogrzebu – w wyniku wybuchu zginęło co najmniej 35 osób, a ponad 60 zostało rannych.

Państwo Islamskie przegrywa wojnę z irackim rządem, wciąż jednak jest w stanie przeprowadzać śmiercionośne zamachy terrorystyczne. Tylko w ciągu kilku dni doszło aż do pięciu ataków – trzy z nich miały miejsce w Bagdadzie, stolicy zniszczonego wojną Iraku, jeden we wschodniej częsci Tikritu, gdzie celem stał się posterunek policji, a czwarty w na południu Samarry, gdzie dwóch uzbrojonych mężczyzn zabiło żonę i dzieci funkcjonariusza lokalnej milicji. Kiedy napastnicy zostali otoczeni, wysadzili się w powietrze.

Spośród trzech akcji przeprowadzonych w północnym Bagdadzie najbardziej tragiczne był właśnie samobójczy zamach na pogrzebie – mężczyzna w specjalnej kamizelce z materiałów wybuchowych wszedł do namiotu, gdzie zebrali się żałobnicy i uruchomiła ładunek w momencie, w którym rodzina siadała do stypy. Poza tym w dwóch innych miejscach w tej samej części miasta uzbrojeni terroryści zabili 12 kolejnych osób, natomiast w Tikricie życie straciło 11 policjantów. W sumie bilans jest najbardziej tragiczny od lipca br., kiedy w ogromnym, masowym zamachu w Bagdadzie życie straciło ponad 300 Irakijczyków.

W piątek w Mosulu, trzecim co do wielkości mieście Iraku, które wciąż znajduje się pod kontrolą ISIL, bojownicy odkryli szpiega we własnych szeregach – wysokiego stopniem bojownika sekty, który planował ułatwić ofensywę irackiej armii. Od trzech dni trwają egzekucje osób, które terroryści uważają za zamieszane w spisek – stracono już 58 osób; według doniesień agencji Reutersa ich ciała zostały pochowane w masowym grobie. Iracki rząd, wspierany przez Stany Zjednoczone, siły kurdyjskie i nieregularne milicje szyickie i sunnickie, ma przystąpić do oblężenia Mosulu już w tym miesiącu.

Autorstwo: JS
Źródło: Strajk.eu

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.