Kolejki bez końca

Opublikowano: 23.02.2013 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 667

Choć mamy dopiero pierwszy kwartał roku, kolejki do lekarzy są niebotycznie długie.

Jak informuje RMF FM, na zoperowanie zaćmy w Olsztynie można liczyć najwcześniej za 3 lata, podobnie w przypadku pierwszej wizyty u endokrynologa we Wrocławiu. Z kolei na wizytę w Poradni Leczenia Osteoporozy w Grodzisku Mazowieckim trzeba czekać aż… 5 lat, podczas gdy informacja podana na stronie internetowej NFZ mówi o „zaledwie” 200 dniach. Podobnie wygląda sytuacja w płockiej poradni, w której najbliższy termin to październik 2014 r., a według NFZ – grudzień 2013.

Sytuacja wygląda dramatycznie właściwie w całym kraju. Na wizytę u okulisty w przychodni w podwarszawskim Pruszkowie trzeba czekać do października. Tyle samo na wizytę u kardiologa w Kozienicach, w Ciechanowie zaś do lipca, a w Warszawie od 3 do 6 miesięcy. Mowa o pierwszych wizytach, pozwalających określić rangę problemu zdrowotnego.

W Olsztynie 3 lata trzeba czekać na endoprotezoplastykę stawu biodrowego. W woj. kujawsko-pomorskim najdłuższe kolejki ustawiają się do kardiologa, także dziecięcego. Na wizytę w poradni w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu trzeba czekać ponad 200 dni, w lecznicy przy ul. Skłodowskiej – ponad 230 dni. Z kolei dostęp do alergologa będzie możliwy po ponad 135 dniach oczekiwania. W Bydgoszczy najtrudniej dostać się do okulisty – w szpitalu Biziela dorośli czekają na wizytę 200 dni, a dzieci 220. W innych poradniach miejsc na ten rok nie ma już w ogóle.

W woj. zachodniopomorskim najgorzej jest na oddziale chirurgii naczyniowej szpitala w Koszalinie – na zabieg usunięcia żylaków z nóg w przypadkach stabilnych trzeba czekać prawie 3,5 roku. Powód jest ten sam, co w wielu innych placówkach – brakuje specjalistów. Trzech lekarzy na oddziale wykonuje rocznie ponad 500 zabiegów, przy czym 90 proc. z nich dotyczy nagłych, zagrażających życiu przypadków. Z podobnym problemem boryka się Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie – ze względu na zbyt małą ilość środków w ramach kontraktu z NFZ przyszpitalna poradnia ortopedyczna przyjmuje właściwie wyłącznie pacjentów ze szpitalnego oddziału urazowego.

Źródło: Nowy Obywatel


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

  1. winiarz 23.02.2013 18:24

    Wystarczy zaplacic 5 tys.i zacma bedzie zooperowana bez kolejki,na,.tym samym sprzecie,w tym samym osrodku u tego samego lekarza.Tylko niby prywatnie,i tu tkwi patologia w sluzbie zdrowia,nie do ruszenia.

  2. pasanger8 23.02.2013 19:44

    A w pizzeriach mają zakaz pracy u konkurencji a publiczne szpitale się jakoś nie mogą na to zdobyć.Obecnie brakuje nam lekarzy w Polsce a w UK w NHS mieszkanie służbowe dla lekarza lub kredyt na 1-2 % na dom to standard. Jeśli warunki życia w Polsce się nie polepszą to zacznijcie się uczyć białoruskiego wkrótce będzie potrzebny w szpitalu. A lekarze nie mają w Polsce(na tle innych grup zawodowych) tak źle stawki 50-120 zł za godzinę dyżuru dla specjalisty np.: Kardiologa czytającego EKG nikogo już nie dziwią.

  3. dartan 23.02.2013 21:42

    zaćmę można usunąć tańszym kosztem http://www.zapper.famfart.pl/

  4. Il 23.02.2013 21:59

    Trzeba leczyć przyczyny a nie skutki.

    Operacje skalpelowe to często eksperymenty rzeźnickie tak zwanych lekarzy (konowałów).

    Polecam wizyty lecznicze w ponad 40-to hektarowym ekogospodarstwie agroturystycznym w Polsce w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim we wsi Głębock pomiędzy Jelenią Górą a Śnieżką:

    http://www.anandamarga.pl/informacje/kontakt.html

  5. miarara 23.02.2013 22:00

    Człowieku masz procent ze sprzedaży zaperra ,czy tak z nudów reklamujesz to oszustwo ?

  6. dartan 23.02.2013 23:55

    … z nudów. fizyka vs farmacja?
    fizyka 🙂

  7. dartan 24.02.2013 13:12

    @miarara … dlaczego farmacja tak kłamie i oszukuje, jest nastawiona na wielkie zyski a nie potrafi skutecznie wyleczyć praktycznie każdej choroby.
    Cały czas tylko podleczają i zmieniają “lekarstwa”. 🙂
    “Zasada zachowania masy” tak działa?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.