KOD znów protestuje „W obronie Twojej wolności”

Opublikowano: 24.01.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 632

W ponad 40 miastach odbywają się dziś manifestacje Komitetu Obrony Demokracji. Tym razem Polacy protestują przeciwko nowej ustawie o policji, wiążącej się z inwigilacją w internecie i naruszaniem prywatności użytkowników sieci.[S]

W 36 miastach Polski (m.in. w: Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach, Szczecinie, Częstochowie, Lublinie, Olsztynie, Rzeszowie i Łodzi) i 8 poza jej granicami, demonstracje miały rozpocząć się w południe. W Warszawie pochód wystartował spod Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, by Traktem Królewskim przejść pod Pałac Prezydencki. Uczestnicy akcji mają przypięte do ubrań plakietki z napisem: „Gorszy sort”, „Obywatel drugiej kategorii”. Najpopularniejsze transparenty, które pojawiły się w stolicy, noszą hasła: „Kłamstwo grubym Szydłem szyte!”, „Stop rzezi demokracji”, „Dość poniżania przyzwoitych Polaków”, „Mszczą się ludzie mali, nie powyrastali”, „Kaczyński ograł Polaków, myśli, że Putina ogra również”, „Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem” czy „Konstytucja obowiązuje bez względu na wyniki wyborów”. Tym razem, jak zapowiadali organizatorzy, event nie ma na celu skupienia w jednym miejscu jak największej liczby osób. Protesty mogą być mniej liczne, za to widoczne we wszystkich regionach Polski.[S][SN]

W Warszawie na marszu pojawili się m.in. Maja Komorowska, Sławomir Sierakowski, Robert Więckiewicz, Maja Ostaszewska i Paweł Deresz, a także Henryk Wujec wraz z innymi działaczami Komitetu Obrony Robotników. Atmosfera momentami przybierała zbyt wiele cech demonstracji oprotestowujących PRL lat 1980. Po przemówieniu lidera Mateusza Kijowskiego odczytano bowiem tekst „Modlitwy o wschodzie słońca” oraz odśpiewano „Mury” Kaczmarskiego.[S]

“Nie jesteśmy rewolucjonistami, rewolucjonistami są ci, którzy burzą porządek, którzy starają się siłą narzucić swój porządek. My chcemy zachować demokrację i naszą wolność” — powiedział na początku manifestacji lider Komitetu Mateusz Kijowski, którego cytują polskie media. “Demokracja to jest system, w którym jest wiele różnych elementów, instytucji, które wzajemnie współpracują, wzajemnie kontrolują się, monitorują i uzgadniają kierunki działania. W Polsce w tej chwili mamy jeden ośrodek władzy, który emanuje na wszystkie inne. Nie ma możliwości kontroli, weryfikacji, to zagraża naszej wolności” – kontynuował Kijowski.[SN]

Zrozumiała jest potrzeba wyrażenia zdecydowanego sprzeciwu wobec ustaw tak dalece ingerujących w prywatność obywateli. Jednakże polityczne aspiracje jego organizatorów budują wśród wielu ludzi daleko posuniętą nieufność wobec tej inicjatywy.[S]

Źródła: Strajk.eu [S], pl.SputnikNews.com [SN]


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

27 komentarzy

 1. adambiernacki 24.01.2016 11:47

  Komintern Odgórnej Dywersji to zdalnie sterowany tłumek szkodników a nie Polaków. Zresztą jak mówi tekst powyżej mają przypinki z napisem: zdrajca i złodziej. Nie są Polakami.

 2. agama 24.01.2016 12:45

  sprzedawczycy i biedota walcząca o więcej biedy i wyprzedawania Polski. Sprowadzili tylko Polskę do roli taniej, zadłużonej na pokolenia prostytutki międzynarodowej.

 3. Piechota 24.01.2016 12:57

  Kodowcy, nie chcecie zachować demokracji, tylko własną mamonę wyrwaną od ludzi pracy. Trzęsiecie się, że wam przetrzepią wasze przepastne kieszenie!

  Wystarczy tylko spojrzeć na te pany z okularami za 3 tysiące, na czapkach za 500 złotych – po tych łachach aż cieknie forsa!

 4. moohozol 24.01.2016 13:15

  @adambiernacki, @agama, @Piechota – czytając Wasze wypowiedzi, odniosłem wrażenie, iż dotąd nie mieliście możliwości porozmawiać z kimś, kto szczerze i z własnej i nieprzymuszonej woli popiera KOD i jego manifestacje. Z radością niosę Unijną Flagę i dumnie nią unoszę w górę.
  Chętnie odpowiem na Wasza wszelkie pytania.
  Czy jestem w okularach za 3 tys? Nie, moje oprawki okularów do czytania kosztowały 250 zł. Czy moja czapka kosztowała 500 zł? Nie, kosztowała około 150 i jest markowa, pewnie podobnie jak Wasze smartfony. Czy wyprzedaję Polskę? Nie, jak wół dzień po dniu, w różnych częściach Polski pracuję na to, aby Państwo miało z czego zapłacić po 500 zł. na dziecko (tak, jestem płatnikiem podatków netto). Czy jestem zdalnie sterowanym tłumkiem szkodników? Nie, podobnie jak nie byłem sterowany w 89-tym, gdy milicja ganiała nas wokół ratusza.

  Jestem z Kodem, aby walczyć m.in o Wasze prawo do swobodnego wypowiadania się tutaj. Nie musicie tego szanować. To Wasze wolne wybory. KOD walczy o prawo do Waszego i mojego Wolnego życia.

  Przypinek “zdrajca i złodziej” nie widziałem na żadnej manifestacji, ani na fotografiach. Może źródło, z którego @adambiernacki korzysta nie jest dość wiarygodne i nie jest zgodne z relacjami naocznych świadków ani dokumentacją fotograficzną.

  Chętnie odpowiem na inne Wasze zastrzeżenia.
  mOOhozol

 5. jeszcze 24.01.2016 13:24

  To się chyba nazywa “pożyteczny idiota” czy jakoś tak…

 6. moohozol 24.01.2016 14:06

  @atos. Własność środków produkcji nie ma związku z walką o prawo do wypowiedzi i prawo do nieskrępowanej wolności osobistej. To rozdzielone obszary.
  Domyślam się jednak, że sprawę “sprzedaży Polski” wolisz pozostawiać KODowi i ludziom, którzy go popierają, niż samemu manifestować swój sprzeciw. Masz takie prawo. Zawsze możesz zostawić prawo do działania za Ciebie komuś innemu. Nie wszyscy jednak z tego prawa korzystają.

 7. Szaman 24.01.2016 14:15

  Koleś ty na prawdę jesteś pożytecznym idiotą jak ci jeszcze napisała.

  masz niemieckie media w których jest wolność PROUNIJNEGO słowa a zawdzięczasz je tym samym przestępcom którzy teraz przewodzą twojemu ruchowi i dajesz się im jak baran prowadzić na manifestację w ich obronie. Sorry to trzeba mieć niepoukładane albo dostawać w kapsę.

 8. Czejna 24.01.2016 14:17

  @Szaman
  Dziekuje, wyreczyles mnie w tej kwestii.
  “Domyślam się jednak, że sprawę „sprzedaży Polski” wolisz pozostawiać KODowi”
  To mnie porazilo. 😉

 9. Szaman 24.01.2016 14:34

  No szkoda słów. Cóż za wybiórczy bojownik wolność.

  Swoja drogą naszła mnie taka myśl odnośnie tego kodu. Czy to rzeczywiście ma szanse powodzenia, w sensie takim że ostatecznie ludzie mogą się na to nabrać? Jako że w moim środowisku raczej nikt nie jest na tyle głupi ani z rodziny ani ze znajomych, tak samo miejsca które odwiedzam w sieci raczej obfitują w komentarze nieprzychylne. Tak więc sobie pomyślałem czy aby na pewno celem KOD jest wywołanie rewolucji i jest to po prostu śmieszna inicjatywa wyjadaczy z POstunijizmu która ma nabruździć w Polsce tworząc tło pod atak KE na Polskę czy też może jest jakieś drugie dno? np podzielenie środowisk alternatywnych i zmęczenie części z nich po tym jak już się zorientują jak zostali zrobieni w bambuko a potem nagle ktoś wyciągnie jakiegoś asa z rękawa i przepchnie się coś czego się jeszcze nie spodziewaliśmy .

  Taka luźna dygresja.

 10. beth 24.01.2016 14:46

  w odniesieniu do skrótu kod proponuję by zapoznać się ze szczegółami z n/w linku;

  http://orwellsky.blogspot.com/p/encyklopedia-spisku.html

 11. Szaman 24.01.2016 15:24

  No nie wiem właśnie czy można na to w ten sposób spojrzeć. W sensie to że może to mieć jakiś związek z NWO albo jakimiś innymi wielkimi globalnymi interesami to jest prawdopodobne ale, czy tak jak piszesz, jest to test i czy ten mechanizm ma zadziałać właśnie tak to nie byłbym taki pewien. Natomiast podstawą uniknięcia wpadki jest zrozumienie mechanizmów jakie sterują daną inicjatywą inaczej wszyscy mają szansę skończyć tak jak moohozol który może i ma dobre intencje ale kiepsko się zaznajomił z faktami innymi niż te które mu na zebraniach KODu pociskają.

  Dlatego też myślę że to ważne pytanie.

 12. BrutulloF1 24.01.2016 15:34

  W proteście przeciwko neoliberałom spod KODu oficjalnie wyrzekam się wolności. Tak. Już mi na niej nie zależy. Proszę was nie walczcie już o nią ani o nic więcej.

 13. hashi 24.01.2016 15:50

  @moohozol Szkoda mi ciebie przynależysz do organizacji Sorosa i podległych mu korporacji, którzy dalej chcą rabować, ogłupiać i wyzyskiwać ten kraj. Jedną tubę propagandową niemiecką mniej i kwik w obronie wolnych mediów. Jakby one były zanim pis nastał to kpina. Okrzyki obrony konstytucji która Kwaśniewski spartolił i niema ona nic wspólnego z oryginalną wersją. Obrona demokracji a raczej plutokracji gdzie lepsze stanowiska są reglamentowane dla dzieci resortowych. Szkoda mi ciebie i wszystkich lemingów którzy tam powychodzili na ulicę i myślą że walczą w imię jakiś słusznych wartości. Wystarczy nam, że Bolek po 89 zrobił z tego kraju bantustan także dzięki fundacji Batorego sponsorowanej przez Sorosa.

 14. Wytagen 24.01.2016 16:03

  Ale z kim Wy w ogóle rozmawiacie merytorycznie??? Przecież to POwski troll internetowy. Nazywajcie ich po imieniu bo śmierdzi od nich na kilometr zdradziecka propagandą. Z bydlakami nie można dyskutować. Trzeba z nimi rozmawiać tak, jak na to zasługują i co rozumieją.

 15. Aida 24.01.2016 17:36

  Co się wczoraj działo na wp.pl pod artykułem o demonstracjach KODu to przechodzi wszelkie pojęcie. Komentarze z obozu popierającego KOD miały ponad 60 tys plusów, te przeciwko dużo mniej. Oczernianie PIS, obraźliwe wyrażenia odnoszące się do czyjegoś wyglądu. Chamstwo i arogancja.
  Był tam nawet jakiś Fenix:)

 16. Aida 24.01.2016 18:02

  @moohozol
  Wolność słowa o którą tak walczycie NIE JEST BARDZIEJ zagrożona niż za czasów rządów jakiejkolwiek partii politycznej. Nie rozumiem mechanizmu którym daliście się wmanewrować w te demonstracje i popieranie tej organizacji. PO jest bardzo nie na rękę ta władza i PO zrobi wszystko (widać to bardzo wyraźnie, są gotowi nawet na wywołanie wojny domowej) by odsunąć od władzy PIS. PIS jest zagrożeniem dla wolności, tak bezpośredniej wolności pseudoPOlityków a de facto złodziei i karierowiczów, bo mogą ich umieścić tam gdzie ich miejsce, czyli w więzieniu.
  PIS chce zrobić z tym porządek tak w wielkim skrócie stąd też m.in. powstała taka inicjatywa jak KOD.
  Nie rozumiem jednego, jak można iść pod sztandarem KODu, który chce walczyć o praworządność w Polsce, a sam Kijowski nie przestrzega prawa nie płacąc alimentów. Toż to hipokryzją trąci.

 17. agama 24.01.2016 18:11

  Co z tego, że jakaś część ludzi stojąca za KOD-em ma może i dobre intencje i niesprawiedliwie wszystkich utożsamiać z najgorszymi, skoro chcąc czy nie chcąc są tylko marionetkami starego, antypolskiego rządu, który chciałby Polskę dalej szmacić i rozgrabiać wespół z Niemcami, którzy roszczą sobie prawo do eksploatowania naszego kraju i robienia z Polaków taniej siły roboczej. Jeśli są w KOD ludzie myślący, to wypiszą się stamtąd i zaczną działać w inny sposób, niezależny od poprzedniego rządu, nie prowadzący do tzw. aksamitnej rewolucji, sterowanej przez tajne służby i obce wpływy. KOD-owcy powinni sobie obejrzeć “Spowiedź agenta”, może to im uświadomi, że biorąc udział w tym kontrolowanym, sponsorowanym m.in. przez Sorosa (tego samego, który finansuje inwazję imigrantów na Europę) przewrocie, działają na szkodę własnego gniazdka :

  https://www.youtube.com/watch?v=ABDkaZjVjjo

 18. moohozol 24.01.2016 19:36

  @szaman nie rozumiem słowa kapsa, to pewniecos slangowego,
  @atos – Niemcy, Francja, GB; nie mam opinii o teoriach spiskowych
  @brutulof1 – i to jest właśnie prawo do wolności osobistej, znakomicie je opisałem dziękuje za pomoc w argumentacji
  @hashi – nie podpisywałem żadnej deklaracji przynależności do “organizacji sorosa”
  @wytagen – nie jestem trollem po, na temat bycia bydlakiem tez mi nic nie wiadomo
  @aida – nasze oceny różnią sie diametralnie; w mym odczuciu demokracja jest bardzo zagrożona; prywatne życie pana Kijowskiego mnie nie interesuje
  @agama – nie wiem jak “kodowcy”, ale mam dość krytycyzmu wobec rzeczywistości, aby moc samodzielnie, bez sugestii wybierać, co będę oglądać.
  Podziwiam zapał niektórych z rozmówców do obrażenia mnie i innych osób bezpośrednio zaangażowanych w protest KOD. To sie nie moze udać, bo walczymy o wartości. Tych przez założenie nie da sie obrazić. Dobrej nocy Panie i Panowie.

 19. Szaman 24.01.2016 20:15

  Chciałbym powiedzieć dzień dobry panu panie moohozol ale najwyraźniej powiedziałeś właśnie dobranoc na nasze argumenty. A to że nawet ci się słowa kapsa sprawdzić nie chciało(10 s w googlach), bo o linkach podanych przez innych użytkowników nie wspomnę, podsumowuje tylko o twoją rzekomą “otwartość” do dyskusji którą oznajmiłeś na początku. Skoro nie przyszedłeś tu więc dowiedzieć się czegoś innego niż na zebraniach kodu a jedynie siać swoją propagandę to może po prostu nie marnuj swojego cennego czasu tylko idź nas bronić przed utratą wolności słowa gdzie indziej bo my tu zacofane ludzie i tylko byśmy obrażali bojowników o wolność słowa. W końcu to wolne media. A także opowiadali o jakichś Sorosach z którymi przecież nic nie podpisywałeś oraz o jakichś spiskach tego ten tamtego o których pan Lis nic w wiadomościach nie mówił zanim biedaczyna się zbulwersował więc pewno jakieś bzdury. A to że ktoś ci zwrócił może w dość bezpośredni sposób uwagę na to że dajesz się robić w bambuko to może i nie szczyt elokwencji ale nie dziwiło by cię to wcale że skrót KOD budzi takie negatywne emocje, gdybyś zechciał uchylić rąbka swojej ignorancji i może zainteresował się o co nam chodzi.

 20. adambiernacki 24.01.2016 21:09

  @moohozol – “Przypinek „zdrajca i złodziej” nie widziałem na żadnej manifestacji, ani na fotografiach. Może źródło, z którego @adambiernacki korzysta nie jest dość wiarygodne i nie jest zgodne z relacjami naocznych świadków ani dokumentacją fotograficzną.”

  Czy przypinki, plakietki z napisem “gorszy sort” ktoś tam nosił? Jeśli tak to znaczy, że nosił plakietkę z napisem zdrajca, złodziej, volksdeutsch, wróg Polaków etc. To jest to samo. To właśnie to oznacza. Nie rozumiem Twojego niezrozumienia zatem. No słuchaj jeśli wieszasz sobie tabliczkę z napisem jestem zdrajcą, wrogiem Polaków, tchórzem, złoczyńcą czy złodziejem no to chyba nie masz pretensji, że ci ktoś to wytyka? Czy masz może? Nie wiem czy z głupoty jakiejś ignorancji ludzie sobie to przypinają i obnoszą się z tym? Chyba, że są gorszym sortem zasługującym jeśli nie na więzienie czy wygnanie to naplucie w twarz. Kaczyński mówił o zdrajcach o złoczyńcach antypolskich czyli o gorszym sorcie. I widać uderz w stół…albo totalna głupota lemingów powoduje ludźmi, którzy to sobie wieszają. Równie dobrze mogliby powiesić sobie napis: jestem pedofilem.

 21. smerf 24.01.2016 22:47

  moohozol
  Odpuść tę jałową polemikę. W całym internecie, nie tylko na tym portalu, nikogo nie przekonasz do szczytnych intencji oddolnego protestu, którego wyrazicielem jest KOD. Choćbyś, jak Rejtan, rozrywał szaty hejterzy z “lepszego sortu” i tak będą wieszczyć tylko swoje, jedynie słuszne, racje.

  Obecne pokolenie Y rozumuje zupełnie inaczej:

  http://mamadu.pl/122727,cala-prawda-pokoleniu-lat-90-mam-40-lat-i-przeraza-mnie-to-co-widze-miellenialsi-sa-zlymi-pracownikami-rodzicami

  Młodzi, “prawdziwi patrioci”, choć z ledwie podstawowym wykształceniem, okazują się być “świetnymi znawcami” historii Polski. Oto oni:

  http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,48725,19451090,czestochowa-kibice-na-jasnej-gorze-wyznaczyli-zadania-premier.html

  Zapewne m.in. na:

  http://wolnemedia.net/polityka/czas-zbudowac-mur/

  znaleźli zachętę, aby następnie zaprotestować przeciwko islamizacji naszego kraju:

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-01-24/mieszkancy-gory-kalwarii-protestuja-przeciwko-przyjeciu-uchodzcow/

  Guru wszystkich “prawostrętnych” kapitalnie wpisuje się w powszechną retorykę indoktrynacji:

  http://natemat.pl/169151,stand-up-comedy-krystyny-pawlowicz-na-spotkaniu-z-wyborcami-o-mediach-falszowaniu-wyborow-i-lewakach

  Summa sumarum wolność została już zawłaszczona przez powyżej wskazanych. Tylko nagle nowy szef publistyki TVP, Michał Rachoń, nie ma koło siebie ludzi, którzy by przekazywali via eter “prawomyślną” propagandę:

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nietypowy-casting-w-tvp-info-szukaja-dziennikarzy-w-internecie/ks7f07

  bo nieco wcześniej jego i tej całej “narodowej” radiofonii i telewizji, szef, Jacek Kurski, usunął z mediów całą “nieprawomyślną” zgraję.

  Nie ma nowych kadr do głoszenia “prawdy”? Są. Ojdyr ma ich całe zastępy:

  http://wpolityce.pl/media/279210-o-tadeusz-rydzyk-szukamy-prawdy-chcemy-prawdy-i-za-nia-sie-opowiadamy-sympozjum-oblicza-manipulacji-zrodla-i-skutki

  I nareszcie nie będzie trzeba narzekać, że ciągle kłamią, nawet, gdy powiedzą “dzień dobry” lub “dobry wieczór”. Nawet prognozę pogody przedstawią “jedynie słusznie”:

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/prognoza-pogody-12-11-2015/

  P.S. Dobrej zabawy

 22. agama 24.01.2016 23:06

  dla jednych wolne media to media sterowane przez PO, dla drugich przez PiS, a wolne media są tylko net! 😛

 23. dagome12345 24.01.2016 23:25

  @moohozol

  Powiedz mi chłopie co ty chronisz ?

  W moim przekonaniu stoisz po stronie ludzi, którzy ułożyli sobie wygodne życie dzięki przemianom w 89′, a teraz ich interesy (majątki) są zagrożone. Wykorzystują do obrony własnych przywilejów masy użytecznych (nieświadomych – mam nadzieje) idiotów , którzy uwierzyli w jakiś mit zielonej wyspy, wybudowany tak naprawdę na długu i wyprzedaży majątku gromadzonego w mozole przez poprzednie pokolenia.
  Możesz się kierować jakimś moralnym kompasem, jednak ostatecznym celem manifestacji KOd-ców jest ochrona zachodniego korpo-biznesu. Wszystkie normalne kraje zachodnie dbające o własne interesy cechują się przewagą własnego kapitału nad kapitałem obcym. Stosunek ten bardzo ogólnikowo ma proporcje 70 do 30. Polska to jedno wielkie przeciwieństwo tych proporcji(w skrajnych przypadkach 90% jest w rekach obcego kapitału). Jakakolwiek próba odwrócenia tego trendu musi się spotkać z ostra reakcją i właśnie w tym momencie pojawia się KOD, pan Petru( sługus Balcerowicza, bez niego nic by ten facet nie osiągnął), stawka o jaką toczy się gra to dziesiątki miliardów rocznie wypompowywanych z naszej gospodarki. Walka o trybunał, media , wolność słowa to walka o pieniądze. Tak się składa ,że większość rozwiązań , które chce prowadzić PIS ma swoje już działające przykłady w europie zachodniej. Nie jest to nic nowego i to jest najstraszniejsze dla pijawek zarzynających nasz kraj.

  Obecność “autorytetów” na manifestacjach KOD-ców jest podyktowana rychłym, długotrwałym oderwanie od koryta. Tyczy się to aktorów, muzyków, dziennikarzy, artystów. Niestety tak wygląda nasza smutna rzeczywistość, gdzie bardzo często bez finansowania( układów) powiązanego z państwem nie można stworzyć filmu , zaplanować trasy koncertowej , wynająć miejsc na wernisaże, przeżyć roku bez reklam od państwowych gigantów itd itd itd.

  Co się tyczy wolności słowa, poszanowania prawa, wolności praw obywatelskich to przykład wydarzeń w Niemczech czy Francji dobitnie pokazuje, że ta straszna prawicowa Polska jest o kilka kroków przed multikulturalną Europą zachodnią – gdzie standardem jest kontrola dziennikarzy ,kontrola mediów, działań policji , a gdy wszystko wyjdzie na jaw to znajduje się 100 pokrętnych usprawiedliwień.

  Nie jestem jakimś obrońcą pana Kaczyńskiego i jego partii (wręcz przeciwnie). Co więcej, jak słyszę Macierewicza i jego wypociny na temat geopolityki to nóż mi się otwiera w kieszeni. Zadziwiła mnie jednak zajadłość i siła z jaką zaatakowano jego partię po wygranych DEMOKRATYCZNYCH wyborach. W jednym momencie rzuciła się na nas jako kraj cała finansjera, korporacje i oczywiście ich marionetki w postaci Unii Europejskiej. Nie uwierzę za żadne skarby aby ci cynicy potrafiący mordować dzieci na całej planecie byle tylko uzyskać kontrole na surowcami tak nagle przejmują się naruszaniem zasad demokracji w drugorzędnym kraju UE.
  CHODZI TYLKO I WYŁACZNIE O PIENIĄDZE !!!

 24. Piechota 25.01.2016 08:30

  Dlaczego na ulice nie wyjdą miliony wyzyskiwanych przez obce koncerny, dostających 1300 złotych na miesiąc, harujących na obce banki, których dzieci chodzą niedożywione?

 25. adambiernacki 25.01.2016 08:49

  @smerf – Komintern Odgórnej Dywersji jak ja nazywam tą antypolską akcję dywersyjną niezwykle trafnie uważam to nie jest oddolna inicjatywa. Taka jest prawda. To jest inicjatywa odgórna. W większości są to opłacani kominternowcy. Opłacani są też z pieniędzy wydartych i wyłudzonych od Polaków. Walczą jedynie o szmal i przywileje im nienależne.

 26. jeszcze 25.01.2016 08:49

  To mi wygląda na “badanie opinii społecznej”. Pojawia się gość, rzuca zaczepkę i czeka na odzew. Odzew jak widać ma duży, ale żeby go zwiększyć wrzuca jeszcze jedną “odpowiedź”, w której nie ma nic merytorycznego. Ten człowiek nie jest zainteresowany dyskusją, ale poznaniem (pewnie na zamówienie) nastrojów.

 27. Fenix 25.01.2016 09:55

  @ BrutulloF brawo ! “W proteście przeciwko neoliberałom spod KODu oficjalnie wyrzekam się wolności.” KOD-wanych by o nią walczyli uzurpatorzy.
  O wolność nie trzeba walczyć ! Trzeba zaprzestać ograniczania wolności osobistej każdego . Narodu władza dzielona przez obywateli w państwie.
  Dzielisz władzę jesteś wolnym obywatelem. Jedno wychodzi z drugiego i sprowadza się do jednego .
  @ Aida “Był tam nawet jakiś Fenix:) ” Kowalskich w Polsce też jest wielu ! 🙂
  @dagome 12345, jak nie wiemy o co chodzi to zawsze o to samo, władza i pieniądze, uzupełniają się wzajemnie. Kto ma pieniądze kupuje władzę , kto ma władzę dzieli pieniądze. Kto ma władzę stanowi prawo , sam wynosząc się ponad prawem. Elit pieniądze , władza, prawo w systemie, i cała reszta niewolników pracujących na ich system .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.