Kobiety zamordowane, bo chodziły do pracy

Opublikowano: 18.12.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 508

Kolejna tragedia afgańskich kobiet – nieznani sprawcy zamordowali pięć pracownic lotniska w Kandaharze. Najprawdopodobniej to islamskim fundamentalistom przeszkadzało to, że wykonywały pracę zarobkową.

Przemoc wobec kobiet w Afganistanie, zarówno ze strony fanatycznych religijnych bojówek, jak i ludzi z nimi niezwiązanych, jest problemem o przerażającej skali. Kobieta, która chociaż w minimalnym stopniu zachowuje się nie tak, „jak nakazuje tradycja”, ryzykuje zdrowiem i życiem. Zupełnie dosłownie. Dzisiaj życie straciło pięć pracownic lotniska w Kandaharze.

Kobiety od dawna otrzymywały pogróżki i obawiały się o swoje bezpieczeństwo. Zabójcom nie podobało się to, że pracowały zarobkowo poza domem – pięć Afganek pracowało na lotnisku przy kontroli bezpieczeństwa. Sprawdzały wyłącznie pasażerki i ich bagaż, a więc wykonywały zadania, które przy rygorystycznej interpretacji zasad islamu można powierzyć tylko kobietom. Nie ocaliło im to życia. Nieznani sprawcy, jadąc na motocyklach, ostrzelali samochód, którym pracownice jechały na lotnisko. Zginął także ich kierowca.

Żadna organizacja nie przyznała się do zamachu, a policja teoretycznie szuka sprawców. Teoretycznie, bo w ogromnej większości przypadków oprawcy afgańskich kobiet i tak pozostają bezkarni.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o