Kobieta ma czekać na operację… 17 lat!

Opublikowano: 15.09.2014 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3

Stan polskiej służby zdrowia pod rządami obecnej ekipy jest skandaliczny! Trudno w to uwierzyć, ale jedna z pacjentek ma czekać na operację stanu kolanowego – uwaga – aż 17 lat!

Sprawę 65-letniej mieszkanki Sosnowca, która czeka na operację stawu kolanowego, opisał tvn24.pl. Ze skierowania wynika, że zabieg miałby się odbyć w Górnośląskim Centrum Medycznym dopiero w 2031 roku.

„Mama zawsze wierzyła w ten kraj i system, więc po tej decyzji jest podwójnie zszokowana i podłamana” – poinformował tvn24.pl syn kobiety.

Jolanta Wołkowicz, rzeczniczka katowickiego szpitala nie miała do powiedzenia zbyt wiele, oprócz banału, że „sytuacja wszystkich pacjentów oczekujących na zabieg stawu biodrowego i kolanowego jest trudna”. Placówka tłumaczy się tym, że NFZ nie daje pieniędzy na tego typu operacje, choć wielokrotnie o to wnioskowano.

Jedyne, co szpital może zaproponować pacjentce, to… poszukanie innego ośrodka, w którym na operację będzie czekała krócej. Co ciekawe, okazuje się, że wiek kobiety nie gra tutaj roli i nie wpłynie na przyspieszenie operacji.

Podobny problem miała pani Malwina z Poznania, która 14 lat musiała czekać na to, by lekarze zajęli się jej ręką. Po złamaniu kończyna krzywo się zrosła i potrzebny był zabieg. Jej historię przedstawia tvn24.pl. Czy po tylu latach interwencja lekarzy będzie jeszcze potrzebna?

“Ta pani została wezwana na badanie, żeby stwierdzić czy coś rzeczywiście trzeba zrobić, czy nie. W związku z tym to nie jest tak, że ona przyjeżdża, a my ją kładziemy na stół operacyjny. Chcemy się dowiedzieć od niej, czy potrzebuje naszej pomocy” – powiedział dyrektor szpitala, prof. Leszek Romanowski cytowany przez se.pl.

Dyrektor placówki wyjaśnia, że pacjent może się zapisać gdzie indziej, lub zrezygnować z zabiegu, aby nie czekać w kolejce. To jest propozycja polskiej sposób służby zdrowia na krótsze kolejki?

“Kolejki na hospitalizację w klinice traumatologii, ortopedii i chirurgii ręki są długie, czas oczekiwania aktualnie wynosi około dziewięciu lat” – podała Regina Świokło zastępca ds. opieki zdrowotnej i pielęgniarstwa poznańskiego szpitala.

Autorzy: plk (akapity 1-5), mg (6-9)
Na podstawie: se.pl, tvn24.pl
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
wiara milosc nadzieja
Użytkownik
wiara milosc nadzieja

z ukrycia, zza kurtyny są wywoływane problemy, kryzysy, absurdy. A wszystkie te i podobne rzeczy są po to aby ci którzy w świetle reflektorów rozwiążą te rzeczy byli podziwiani, żeby ludzie poszli za nimi. Ale ludzie miłujący pieniądze, bezbożny świat nie zobaczą w nich wilków w owczych skórach. http://mieczducha888.blogspot.com/2014/09/sprzedaja-nieskonczony-skarb-za-80.html

Youpidou
Użytkownik
Youpidou

@wiara miłosc nadzieja
Chociaż nie wiem, jaki związek ma twój post z czekaniem 65 letniej kobiety na operację aż 17 lat, która pewnie nie doczeka się tej operacji.
To szkoda, że na tym blogu nie ma tego cytatu:

ŁK 20 “«Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy z upodobaniem chodzą w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. 47 Objadają oni domy wdów i dla pozoru długo się modlą. Ci tym surowszy dostaną wyrok». ”
Ciekawe, że takie rzeczy nie tyczą się osób duchownych, nieprawdaż?

Fantom
Użytkownik
Fantom

Dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć.

jeszcze
Użytkownik
jeszcze

Ano.

Pola
Użytkownik
Pola

W tym całym bałaganie medycznym w Polsce tylko kolejni ministrowie zdrowia mają dobre samopoczucie i jeden za drugim powtarza, że jest coraz lepiej. Ciekawe jakby śpiewali gdyby panowała u nas prawdziwa demokracja i wszyscy byliby traktowani jednakowo w dostępie do świadczeń medycznych. Niejednemu ministrowi by szczęka opadła.