Kobiece stringi zabiły delfina

Opublikowano: 27.05.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1610

Zwłoki stworzenia zabitego przez kobiece stringi fale wyrzuciły na brzeg brazylijskiej plaży. Najprawdopodobniej przyczyną śmierci była bielizna, która zawinęła się na płetwach delfina, spętała jego ruchy i ten umarł.

Lokalni mieszkańcy znaleźli rano na plaży małe, wychudzone i poszarpane truchło delfina. Okaz zaplątał się w stringi płetwą i najprawdopodobniej było to przyczyną długiej bolesnej śmierci. Płótno wbiło się w skórę tak mocno, że u delfina rozwinęła się otwarta rana wokół płetwy. W związku z tym, że płetwa jest ruchomą częścią ciała, rana się nie zagoiła, a materiał wbijał się w nią coraz mocniej.

Lekarze weterynarii przeprowadzili sekcję zwłok delfina z Gujany. To był młody osobnik, młoda samica. Weterynarz Julia Gagliaone (jeden z lekarzy, którzy przeprowadzili sekcję zwłok) mówiła więcej o tym, jak twarde było zwierzę w ostatnich dniach. Stworzenie było wychudzone. Z powodu bolesnej rany delfin nie mógł szybko pływać i polować. Sekcja zwłok wykazała również, że ssak chorował na zapalenie płuc, na uszach gromadziły się pasożyty, a wokół pyska znaleziono część sieci skrzelowej.

Ten straszny incydent jest wyraźnym przykładem tego, jak człowiek będzie zanieczyszczał wielkie i małe akweny, niszcząc w ten sposób całe życie na świecie.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.