Koalicja Konfederacji z PiS-em?

Opublikowano: 21.03.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1504

W programie „Express Biedrzyckiej” przewodniczący Koła Konfederacji Krzysztof Bosak. Polityk był m.in. pytany, po raz kolejny, o ewentualną koalicję z PiS-em po wyborach.

„Niczego nie można wykluczyć” – tak powiedział Robert Winnicki, odpowiadając na pytanie o koalicję wyborczą z Prawem i Sprawiedliwością, a właściwie nie wyborczą, tylko już rządzącą ewentualnie. Mamy też wypowiedzi anonimowych polityków, chociaż jestem zawsze ostrożna, ale przytoczę: „Jeżeli będzie taka potrzeba, nie zawahamy się utworzyć rząd z partią Jarosława Kaczyńskiego” – mówiła Kamila Biedrzycka.

„Widziałem ją (tę wypowiedź – przyp. red.) dzisiaj w »Super Expressie«, nie wierzę, że ktoś z nas udzielił takiej wypowiedzi” – odparł Bosak. „To jest strategia Prawa i Sprawiedliwości, żeby rozpuszczać fałszywe informacje o jakichś spotkaniach, o jakichś rozmowach koalicyjnych” – ocenił. „Nie ma żadnych spotkań – dementował to i Robert Winnicki, który jest szefem sztabu, i Sławomir Mentzen, który jest współprzewodniczącym Konfederacji. Nie ma żadnych spotkań, nie ma żadnych rozmów i to trzeba powiedzieć bardzo jasno” – zaznaczył.

„»Gazeta Wyborcza«, która omawia ten dzisiejszy sondaż, popełnia duży błąd dziennikarski, licząc listy opozycyjne i nie licząc Konfederacji. To my jesteśmy prawdziwą opozycją w tym systemie” – stwierdził poseł Konfederacji. „Platforma, Lewica częściej głosują z PiS-em niż my. Konfederacja nie jest i nie będzie zainteresowana przedłużaniem systemu władzy opartego o Ziobrę, Niedzielskiego, Morawieckiego, Kaczyńskiego, Kamińskiego. My się nie zgadzamy z tym, jak ci ludzie rządzą państwem i my jesteśmy od tego, żeby wyborcy prawicowi wreszcie mieli normalną prawicę, na którą mogą zagłosować, a nie produkt pseudo-prawicowy, realizujący program albo unijny, albo lewicowy, albo amerykański, albo ukraiński, a nie polski” – zapewniał. Bosak podkreślił też, że „nie widzi możliwości” tworzenia koalicji z PiS-em po wyborach.

Polityk przypomniał również, że kilkanaście lat temu był w Lidze Polskich Rodzin, „która była partią antyunijną, konserwatywną”. „PiS tę partię tak bardzo przytulił, że nawet się znalazła z nim w koalicji, mimo braku entuzjazmu, i skończyło się tak, że znalazła się też poza polityką, poza parlamentem i polscy konserwatyści, eurosceptycy nie mieli przez dobrych kilkanaście lat swojej własnej reprezentacji w parlamencie” – wskazał. „Tak się kończą przytulanki z PiS-em. PiS to nie jest grzeczny miś, a Jarosław Kaczyński to nie jest poczciwy, troszkę nieporadny dziadunio. To są bardzo wyrachowani politycy, którzy bardzo sprawnie rozgrywają opinię publiczną. Moim zdaniem dla nich społeczeństwo jest przeciwnikiem, którego trzeba zakiwać – jak na boisku – zamęczyć, zakiwać, wprowadzać w błąd, bez końca, bez ustanku” – mówił.

„Morawiecki to jest wielki kłamca polskiej polityki, PiS nie realizuje swojego programu, który zadeklarował wyborcom. PiS uchwala prawo, wdrażając różne rzeczy unijne, które w Polsce krytykuje” – zaznaczył. Bosak przypomniał, że „PiS zapowiadał obronę górnictwa, ale je likwiduje, PiS zapowiadał, że nie wpuści imigrantów, a przyjął samych muzułmańskich imigrantów ponad 100 tys., a sprzeciwiał się, jak Platforma chciała przecież 2 czy 3 tysiące od Unii Europejskiej”.

„Zalew zbożem ukraińskim. PiS oficjalnie walczy z Białorusią, nakłada na nią sankcje, a polski rynek transportowy jest całkowicie otwarty na kapitał białoruski i firmy białoruskie wypierają polskich kierowców” – wyliczał, przypominając również, że „dopiero jak Rosja odcięła ropę, to się Obajtek pochwalił, że: o, już nie importujemy”. „Bo Rosjanie przestali dawać. Identycznie było z gazem, identycznie było z węglem” – wskazał. „To jest po prostu partia oszustów i to trzeba ludziom wprost mówić” – skwitował Krzysztof Bosak.

Autorstwo: MMC
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.