Koalicja 16 stanów wniosła pozew przeciwko Trumpowi

Opublikowano: 20.02.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1682

Przedstawiciele 16 amerykańskich stanów złożyli pozew przeciwko Donaldowi Trumpowi z powodu wprowadzenia stanu wyjątkowego na granicy z Meksykiem, który pozwoli mu otrzymać fundusze na budowę muru z ominięciem Kongresu, donosi “Politico”.

Powodowie nazwali działania amerykańskiego przywódcy „nielegalnym schematem”. Koalicja obejmowała w szczególności Kalifornię, Nowy Jork, Kolorado, Connecticut, Delaware i Hawaje.

Zarzucają mu, że „pod pretekstem kryzysu nielegalnej imigracji ogłosił stan wyjątkowy w kraju w celu przekierowania funduszy federalnych przeznaczonych na walkę z handlem narkotykami, budowę militarną i inicjatywy prawne, aby zbudować mur”.

W ubiegłym tygodniu Donald Trump podpisał dokument o wprowadzeniu stanu wyjątkowego ze względu na zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i kryzys humanitarny na południowej granicy. Spodziewa się otrzymać do ośmiu miliardów dolarów na budowę muru na granicy z Meksykiem.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Hraball 20.02.2019 19:28

    Ponoć Meksyk miał zapłacić za mur

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.