Koale są zagrożone wyginięciem

Opublikowano: 20.05.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 144

Populacja koali spadła do tak niskiego poziomu, że można je uznać za „niemal wymarłe”. Według Australijskiego Stowarzyszenia Koali, opublikowanego przez British Broadcasting Corporation (BBC), na wolności jest już mniej niż 80 tysięcy osobników.

Liczba ta może nie wygląda na niską, ale jest to alarmujące w przypadku koali, ponieważ populacja prawdopodobnie nie będzie w stanie stworzyć nowego pokolenia. W minionym roku “miś” koala został wybrany jako symbol Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej w Queensland (Australia).

Faktem jest, że koale rzadko kojarzą się i produkują nieliczne potomstwo, a z drugiej strony są podatne na różnego rodzaju choroby. Niektórzy myślą, że to niedźwiedzie, ale w rzeczywistości to torbacze.

Wymieranie koali wiąże się z wylesianiem, czyli likwidacją ich naturalnego środowiska. Globalne ocieplenie ma również na to wszystko negatywny wpływ. Ostatnie badania wykazały, że koale często umierają z powodu odwodnienia podczas występowania nienotowanych w historii upałów w Australii.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o