Knesset chce zakazać wspierania kampanii BDS

Opublikowano: 15.02.2011 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 407

IZRAEL. 15 lutego Parlamentarna Komisja Konstytucyjna i Prawodawcza po raz pierwszy będzie obradowała nad uchwaleniem ustawy zakazującej wszelkich działań wspierających kampanię BDS (bojkotu, wycofania inwestycji oraz sankcji w stosunku do państwa Izrael). Ustawa kryminalizuje wszelkie działania krytykujące izraelską politykę na Palestyńskich Terytoriach Okupowanych.

Według izraelskiej organizacji praw człowieka, Koalicji Kobiet na Rzecz Pokoju “Debata nad ustawą to krok w kierunku wprowadzenia antydemokratycznego ustawodawstwa w Knessecie”.

W praktyce ustawa kryminalizuje wszelkie działania krytykujące izraelską politykę na Palestyńskich Terytoriach Okupowanych, twierdząc, że wspierają one i zachęcają do bojkotu Izraela.

Autorami projektu ustawy są prawicowi deputowani: Ze’ev Elkin (Likud), David Rotem (Israel Beitenu), oraz Daliya Izzik (Kadima)

Projekt ustawy budzi kontrowersje w samym Izraelu, ponieważ w zakresie ewentualnych działań objętych zakazem znajdą się m.in:

– publikowanie oraz rozpowszechnianie informacji na temat pogwałceń praw człowieka przez władze Izraela na Palestyńskich Terytoriach Okupowanych

– monitorowanie oraz publikowanie map obrazujących rozbudowę nielegalnych osiedli osadników żydowskich na Zachodnim Brzegu

– członkostwo w grupie na Facebooku wspierającej działania BDS.

Jak twierdzi Eilat Maoz, koordynatorka Koalicji Kobiet Na Recz Pokoju “To krok, który pokazuje, że nasz rząd nie jest usatysfakcjonowany dotychczasowymi represjami skierowanymi przeciwko organizacjom lewicowym i próbuje zdelegalizować wszelką działalność lewicowych aktywistów uciszając swoich obywateli. To rząd, który boi się prawdziwej, demokratycznej debaty, ponieważ obnażyłaby ona powszechną niezgodę na kontynuację polityki okupacji i rozbudowy nielegalnych osiedli.”

Źródło: Kampania Solidarności z Palestyną


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. zalezzo 15.02.2011 11:05

    Też staram się omijać szerokim łukiem firmy, o których wiem że są z izraelskim kapitałem. A jest ich kilka, m.in. sieć multipleksów, towarzystwo ubezpieczeń komunikacyjnych i dostawca wody źródlanej dla firm.

  2. LeeFu 15.02.2011 17:44

    Oto sposob…Bojkotowac i nie kupowac produktow z poczatkowym nr 729!!!
    Oto liska : http://www.youtube.com/watch?v=y1gGValAMlY

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.