Kluczowa rola Rothschildów przy tworzeniu Izraela

Opublikowano: 16.02.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 819

Jacob Rothschild przyznał, że jego rodzina odegrała kluczową rolę przy tworzeniu Izraela, informuje “Times of Israel”. 80-letni Rothschild powiedział w niedawnym wywiadzie, że jego przodkowie „pomogli utorować drogę do utworzenia Izraela”, zmuszając rząd brytyjski do podpisania Deklaracji Balfoura w 1917 roku.

Rothschildowie są powszechnie uważani za tych, którzy realizowali aktywnie swoją politykę podczas pierwszej wojny światowej i wyczekiwali aż Brytyjczycy wykażą oznaki kłopotów. Obiecali Wielkiej Brytanii, że skłonią USA do przystąpienia do wojny w zamian za przejęcie przez syjonistów kontroli nad Palestyną. W ten sposób powstała Deklaracja Balfoura, która jest oficjalnym pismem Jamesa Balfoura, brytyjskiego ministra spraw zagranicznych, do Barona Rothschilda.

„Rząd Jego Królewskiej Mości z widokiem na rzecz ustanowienia w Palestynie narodowego domu dla narodu żydowskiego dołoży wszelkich starań, aby ułatwić osiągnięcie tego celu”.

Podczas wywiadu telewizyjnego dla The Times of Israel wydało się, że Balfour był powiązany z Dorothy de Rothschild (kuzynka interlokutora). Rothschild opisuje Dorothy, która była nastolatką w tym czasie, jako „oddaną Izraelowi” i powiedział, że to,„co zrobiła, było niezwykłe”.

Rothschild powiedział, że Dorothy skontaktowała syjonistycznego przywódcę Chaima Weizmanna z brytyjskim establishmentem. Dorothy „podpowiadała Weizmannowi, jak integrować się z Brytyjczykami i jak na nich wpływać, a ten uczył się bardzo szybko”. Uruchomienie procedur nastąpiło nadzwyczajnie sprawnie.

„[Weizmann] dostał się do Balfoura i niewiarygodne – on przekonał Lorda Balfoura, premiera Lloyda George i większość ministrów, że idea narodowego domu dla Żydów powinna wejść w życie i to, co nieprawdopodobne, stało się faktem”.

Wywiad został przeprowadzony przez Daniela Tauba, byłego ambasadora Izraela, w ramach projektu Balfour 100. Taub rozmawiał z Rothschildem w Waddeston Manor w hrabstwie Buckinghamshire. Posiadłość ta należy do Rothschildów od 1957 roku. Tam też przechowywana jest ww. deklaracja. Zdaniem ambasadora Tauba, dokument „zmienił bieg historii na Bliskim Wschodzie”. Rothschild powiedział też, że jego rodzina w tym czasie była podzielona, jeśli chodzi ideę Izraela.

Listy Dorothy również są przechowywane w Waddeston. Opisano w nich późniejsze relacje z różnymi przywódcami syjonistycznmi zgodnie z duchem czasu. Rothschild powiedział, że deklaracja przeszła pięć projektów, zanim ostatecznie została wydana w dniu 02 listopada 1917 roku. Z kolei Alison Weir napisał w swojej książce pt. Against Our Better Judgment: The Hidden History of How the U.S, że deklaracja, zanim została wykorzystana do stworzenia Izraela, była opiniowana przez syjonistów w Stanach Zjednoczonych. Tajemniczym współautorem dokumenty był rzekomo nijaki Leopold Amery.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 16.02.2017 12:42

    Jak postało ,tak zniknie !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.