Klub Dyskusyjny – 3

Opublikowano: 03.04.2012 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1030

Tym razem “Klub Dyskusyjny” w krótszej formie i z udziałem publiczności. Program nagrano podczas lutowego spotkania LwB. Rozmawiano o teoriach spiskowych, kasowaniu wszystkich torrentów przez The Pirate Bay, Tablet Spark, bezpieczeństwie mediów społecznościowych będących WiOO, spotkaniu z ZAiKSem, formacie ODF w MS Office Web, Ubuntu dla Androida, łączeniu kodu Lotus Symphony i Open Office przez IBM, SocHack Edukacja 2012.

Wykorzystano utwory: “Funky exxperience” Celso Krausy i “Dichotic listening” Aniteki
Źródło: Wolna Kultura
Premiera w RWM: 25.03.2012


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

0 wypowiedzi

  1. lz 03.04.2012 11:56

    Fajna audycja. Z tym, że zabrakło w niej wyraźnego wskazania na to, że na poziomie magnetlinków można monitorować treść pobieraną za pomocą torentów w sieci. Jest to dość upośledzony sposób, bo wskazuje na taką możliwość i jako krok idzie w kierunku internetu monitorowanego.

    W stosunku do Zaiksa to słusznie został w moim przekonaniu określony mianem “mafia” i żadne słowa ich przedstawicieli nie zmienią tego faktu. Szczere chęci to jedno, a działanie prawne i rzeczywistość to zupełnie co innego. Miałem przyjemność zobaczyć w jaki sposób wygląda działanie prawne na piśmie od zaiksa.

    W odpowiedzi na zapytanie o możliwość użycia treści opatrzonych ich znakiem zaiks zarządzał horrendalnej sumy, pomimo iż dane utwory miały charakter niekomercyjny, osoba zwracająca się o możliwość ich wykorzystania była z tej samej instytucji co osoby mające prawa autorskie do utworów oraz cel ich wykorzystania był też niekomercyjny polegający na promocji tej samej instytucji.

    Zaiks może prowadzić różną politykę medialną i pr-owską na spotkanaich i w mediach. Należy jednak to wszystko oddzielić od ich realnych działań.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.