Kłopoty Mariana Zagórnego z urzędnikami

Opublikowano: 17.02.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 770

NSZZ Rolników Indywidualnych “Solidarność” to organizacja, w której Marian Zagórny był jej przewodniczącym ale nie jest już nawet jej członkiem. Marian od wielu lat jest działaczem Związku Zawodowego Rolników Rzeczpospolitej “Solidarni” (ZZRR “Solidarni”). W trakcie czynności zmierzających do przejęcia przez Urząd Miejski lokalu zajmowanego rzekomo przez NSZZ RI „S” (po złożeniu pozwu o eksmisję WR NSZZ RI „S”) okazało się, że władze NSZZ RI „S” nie przyznają się do zajmowania tego lokalu.

Wieczorem 13 lutego 2013 roku z jednym z jeleniogórskich mediów skontaktował się Marian Zagórny, który problem nakazu eksmisji siedziby NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” widzi zupełnie inaczej.

“Kiedy sześć lat temu rozpadł się NSZZ Rolników Indywidualnych “Solidarność”, nie miał kto oficjalnie zgłosić tego Miastu. A ponieważ w lokalu funkcjonował nowo powstały ZZRR “Solidarni”, zwróciliśmy się do Miasta, aby to na niego wystawiać faktury za czynsz. Ani jedna taka faktura nie wpłynęła. Dlatego uważam, że za taki stan rzeczy odpowiada Miasto. Zwróciliśmy się do (jeleniogórskiego) prezydenta, aby oficjalnie przekazać ZZRR “Solidarnym” zajmowany lokal, albo wskazać inny. Jeśli tak się nie stanie, wprowadzimy się do Ratusza. Zapewniam, że jesteśmy w stanie to zrobić” – mówi Marian Zagórny.

14 lutego komornik sądowy zakończył eksmisję ZZRR “Solidarni” z lokalu przy ul. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. Na IV piętrze mały lokal o powierzchni około 25 m2 , na poddaszu, ostatnio zajmowany był właśnie przez tę organizację. Rzekomo nielegalnie. Jeleniogórskie biuro Związku Zawodowego Rolników Rzeczpospolitej Solidarni któremu przewodzi Marian Zagórny zostało opróżnione w asyście policji. Wśród przedmiotów wyniesionych z lokalu były bardzo ważne dokumenty tego Związku. Na razie nie wiadomo co stało się z tymi dokumentami.

“Od wielu lat urzędnicy miejscy z Jeleniej Góry nie widzieli nic złego w demoralizujących dzieci, młodzież i dorosłych różnej wielkości reklamach klubów nocnych (od olbrzymich billboardów przy międzynarodowych drogach w Jeleniej Górze po dostępne w publicznych bibliotekach ogłoszenia w lokalnych brukowcach). Obok lokalu zajmowanego do wczoraj przez Pana Zagórnego jest biuro miejskich taksówkarzy. Część z taksówkarzy wozi na swoich autach naklejki reklamujące kluby nocne. Tak wygląda hipokryzja miejskich urzędników” – informuje jeleniogórski informator.

Bronisław Maria Komorowski postanowił nie korzystać z prawa łaski i Marian Zagórny ma odsiedzieć ponad trzy lata w więzieniu. W każdej chwili może być do niego dostarczone zawiadomienie, że powinien zgłosić się w zakładzie karnym do odbycia wyroku.

Opracowanie: Il
Na podstawie: www.jelonka.co, www.jelenia.pl, www.muzyczneradio.com.pl, jeleniagora.naszemiasto.pl i inne
Nadesłano do “Wolnych Mediów”


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Nomad 17.02.2013 18:11

    A było wyskakiwać z niezależną TV?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.