Klimatyści przebili opony prawie 2000 samochodów

Opublikowano: 03.04.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1722

Aktywiści klimatyczni zgrupowani pod szyldem The Tyre Extinguishers chcą uniemożliwić samochodom typu SUV poruszanie się po większych miastach. W ramach szeroko zakrojonej akcji, mającej na celu walkę z zanieczyszczeniem, aktywiści mieli na terenie całej Wielkiej Brytanii „spuścić powietrze” z opon blisko 2000 SUV-ów.

Organizacja The Tyre Extinguishers poinformowała, że jej aktywiści podjęli szeroko zakrojone działania w miastach na terenie całej Wielkiej Brytanii, próbując „uniemożliwić” posiadaczom SUV-ów poruszanie się tymi pojazdami po terenach wysoce zurbanizowanych. Przedstawiciele organizacji mówią wprost, że SUV-y są „niebezpieczne”, „niepotrzebne” i prowadzą do „katastrofy klimatycznej”. I tu należy przypomnieć, że pojazdy typu SUV rzeczywiście są sporymi trucicielami, ponieważ łączą one cechy samochodów osobowych i terenowych, i zużywają w trakcie jazdy bardzo dużo paliwa (nawet ponad 10 litrów na 100 km).

Apel o zmniejszenie liczby SUV-ów na ulicach brytyjskich miast wydaje się dobry, ale już przebijanie opon mieszkańcom Wielkiej Brytanii, którzy poruszają się na co dzień tego typu samochodami, może się ocierać co najmniej o eko-szantaż. Tym bardziej, że organizacja The Tyre Extinguishers, która wprost przyznaje, że nie posiada jasno określonego lidera, zachęca ludzi do podejmowania indywidualnych działań na rzecz „zwalczania SUV-ów”. Organizacja zachęca ludzi, by w swoim własnym zakresie czytali w internecie instrukcje dotyczące spuszczania powietrza z opon samochodów.

Nieco lepszą metodą walki o klimat jest natomiast drukowanie ulotek i zostawianie ich na przedniej szybie SUV-ów, aby poinformować ich właścicieli o szkodliwości tych samochodów dla środowiska. Jednocześnie jednak The Tyre Extinguishers wzywają aktywistów do unikania uszkadzania SUV-ów „używanych przez osoby niepełnosprawne” lub przez przedsiębiorców, w celach biznesowych.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

13

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.