Klaus Schwab, czyli globalizm ma być instrumentem niemieckiego imperializmu

Opublikowano: 18.07.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 842

Twórca i lider Światowego Forum Ekonomicznego, propagator idei czwartej rewolucji przemysłowej i kapitalizm interesariuszy, autor książki „COVID. Wielki Reset” Klaus Schwab głosi, że COVID ma być punktem zwrotnym w historii, który należy wykorzystać do zmiany świata, do połączenia (dla dobra ludzkości pod nadzorem korporacji) techniki, biotechnologii i internetu.

W nowym światowym ładzie Klausa Schwaba globalne korporacje i współpracujące z nimi technokratyczne rządy mają stworzyć globalną władzę, która ma być kontrolowana przez organizacje pozarządowe finansowane przez korporacje.

Z wydanej nakładem Fundacji Pro Vita Bona (doskonałej, niezwykle czytelnie napisanej i zawierającej bardzo dużo ważnych informacji) pracy „Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd” autorstwa Magdaleny Ziętek-Wielomskiej wynika, że Klaus Schwab stworzył (czerpiących z dorobku Klubu Rzymskiego i instytucji Rockefellera) sieć promujących globalizm i idee rzekomego społeczeństwa otwartego (głoszoną przez Georga Sorosa) instytucji.

Niemiecka tożsamość kulturowa Schwaba

Dla zrozumienia Klausa Schwaba i jego idei kluczowa jest jego niemiecka tożsamość (gospodarcza, intelektualna i państwowa). Niemcy od wieków, niezależnie czy to w ramach monarchii, demokracji, nazizmu, czy znowu demokracji zachowują swoją imperialistyczną tożsamość. Po drugiej wojnie światowej niemieccy intelektualiści, w poprzednich dekadach kreującą niemiecką nazistowską tożsamość, zaczęli intelektualnie formować mniej wykształcone od nich amerykańskie elity.

Niemców, oddziałujących na USA po II wojnie światowej łączyła niechęć do idei narodowych i poparcie dla idei kosmopolitycznych (w tym i dla idei integracji europejskiej). Wykorzystali oni USA dla swojego niemieckiego interesu narodowego. Globalizm został stworzony przez Niemców i Austriaków, i jest realnie instrumentem realizacji interesów niemieckich (choć tego globalistyczne frazesy nie głoszą).

Klaus Schwab jest wyznawcą, popularnego wśród Niemców, od czasu Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, „przekonania, że ludzkość stać się musi polityczną, etniczną i religijną jednością”. Globaliści tacy jak Schwab budują Unię Europejską (jako etap rządu światowego) w oparciu o niemiecki imperializm. Agenda Schwaba to ta sama agenda, która wielokrotnie chciała podbić Europę, a teraz chce podbić cały świat.

Nazistowska przeszłość

Założyciel i przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego, aktywista grupy Bilderberg, to Niemiec z pochodzenia, mieszkający w Szwajcarii. Ojciec Klausa Schwaba Eugenio Schwab kierował wspieraną przez niemieckich nazistów filią szwajcarskiego biura inżynieryjnego pracującego na zlecenie armii niemieckiej. Filia ta działała w niemieckim Ravensburgu, gdzie podczas wojny wykorzystywała niewolniczą pracę robotników przymusowych, produkując maszyny dla nazistowskich Niemiec. Firma ta powiązana była z niemieckim programem budowy bomby jądrowej – po wojnie ojciec Schwaba pracował dla amerykańskiego programu nuklearnego.

Po II wojnie światowej Klaus Schwab studiował inżynierię i ekonomię w Niemczech, Szwajcarii i USA (gdzie się doktoryzował). Jednym z jego wykładowców był Żyd przybyły z Niemiec do USA Henry Kissinger. Po studiach pracował dla jednej z wielu niemieckich firm wspierających nielegalny program atomowy rasistowskiej Republiki Południowej Afryki.

Unia Europejska instrumentem realizacji interesów niemieckich

Klaus Schwab jest zwolennikiem coraz większej integracji Unii Europejskiej – unii bankowej, fiskalnej i politycznej, wspólnej polityki Unii Europejskiej w kwestiach polityki zagranicznej, bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego, wspólnej ochrony granic. Brak takiej integracji ma być przyczyną kłopotów Unii Europejskiej, a państwa narodowe mają nie przynosić takich korzyści jak Unia Europejska – dodatkowo zachowanie państw narodowych ma prowadzić do populizmu i nacjonalizmu. Schwab domaga się też, by wszystkie kraje Unii Europejskiej zrezygnowały ze swoich walut i przyjęły Euro.

Szwab uważa, że Niemcy powinny zajmować centralną pozycję w Unii Europejskiej. W podobnej roli niekwestionowanego europejskiego lidera Niemcy widzi też George Soros. Prymat Niemiec ma wynikać z tego, że Niemcy jako pierwsze przeprowadziły konieczne zmiany (w tym i niezbędną pauperyzację i rozwarstwienie społeczne). Prymatowi Niemiec ma towarzyszyć likwidacja wszelkich tożsamości narodowych w Europie i przyjęcie tożsamości kosmopolitycznej.

Integracja europejska ma wesprzeć korporacje niemieckie w starciu z korporacjami z USA i Chin. Wspólny europejski rynek ma umożliwić powstanie euro korporacji, na tyle dużych by były konkurencyjne na globalnym rynku. Zjednoczona Europa ma stać się przestrzenią życiową dla niemieckich firm. Możliwość ponadgranicznej działalności firm ma zapewnić wyhodowanie kosmopolitycznie myślących elit.

Wszechwładza korporacji

Według Schwaba o dobrostan planety mają dbać, wspólnie wypracowując stanowisko globalne korporacje, organizacje globalistów, organizacje pozarządowe finansowane przez korporacje, oraz rządy krajowe. Globalnie wypracowane strategie (w takich kwestiach jak likwidacja emisji CO2, lockdown anty covid, tęczowa rewolucja, czy aborcja) mają być wprowadzane przez rządy lokalne. Realnie system ma polegać na tym, że globaliści dzięki swoim środkom mają tak urabiać opinię publiczną, by ta przyjęła ich wolę. W świecie Schwaba ludzie nie mają realnie nic do gadania, co oznacza, że nie ma demokracji.

Z książki Wielomskiej wynika, że realizacji likwidacji demokracji ma posłużyć promowany przez szwaba model kapitalizmu interesariuszy, który to pod frazesami o odpowiedzialności ma na celu wprowadzenie globalnej wszechwładzy korporacji. Schwab metodycznie i konsekwentnie zmierza do celu, którym jest globalna władza sprawowana przez korporacje i biurokracje wyzwolone od demokracji.

Autorstwo: Jan Bodakowski
Źródło: MediaNarodowe.com

10

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. donkey 18.07.2022 10:21

    “W nowym światowym ładzie Klausa Schwaba globalne korporacje i współpracujące z nimi technokratyczne rządy mają stworzyć globalną władzę, która ma być kontrolowana organizacje pozarządowe finansowane przez korporacje.” – o co chodzi? Może by tak poprawić błędy przed publikacją?

  2. Admin WM 18.07.2022 10:48

    Poprawiam, ale nie wszystkie błędy jestem w stanie wyłapać. Dopisałem słowo „przez”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.