Kłamstwo na wizji „Wiadomości” w TVP

Opublikowano: 28.09.2019 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 581

Krzysztof Bosak zapowiedział możliwość złożenia do sądu pozwu w trybie wyborczym za zatajenie informacji sondażowych przez prezenterkę „Wiadomości” TVP. Chodzi o to, że Telewizja Polska 26 września 2019 r. przemilczała wynik Konfederatów w najnowszym sondażu dla „Super Expressu”.

„Wiadomości TVP dziś otwarcie SKŁAMAŁY twierdząc, że Konfederacja nie wejdzie do Sejmu i jednocześnie prezentując sondaż, w którym przekroczyliśmy próg” – napisał Bosak na „Twitterze”. ​Dodał, że prawnicy pominiętego ugrupowania „już pracują nad pozwem w trybie wyborczym przeciw dezinformacji zawłaszczanej przez PIS stacji TV”.

W sondażu, który Pollster na zlecenie „Super Expressu” przeprowadził w ostatni wtorek i środę na próbie 1101 dorosłych Polaków, PiS uzyskał 45 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska – 26 proc., Lewica – 14 proc., PSL – Koalicja Polska – 7 proc., Konfederacja – 5 proc., a pozostałe komitety – 3 proc.

Wychodzi więc na to, że to właśnie wynik Konfederacji jest największą niespodzianką tego sondażu i zleceniodawca czyli „SE” na swojej stronie internetowej położył nacisk właśnie na tę wiadomość, publikując wyniki. Zostały one opublikowane w tekście pod tytułem „Najnowszy sondaż. Konfederacja wchodzi do Sejmu. PiS rządzi samodzielnie?”.

W wizualizacji „Wiadomości” pominięto wynik Konfederacji i przedstawiono wersję sondażu bez jej udziału (taka te powstała) – w tym układzie PiS miałby szansę na samodzielne rządy. Prowadząca program Edyta Lewandowska informowała, że do Sejmu dostałyby się tylko cztery ugrupowania.

„TVP w kolejnych akcjach przeciw #Konfederacja zawstydzają Urbana i Michnika” – ocenił Robert Winnicki, cytowany przez „Wirtualne Media”. „Ale patrzmy też na tych, którzy przyzwalająco milczą. Tych „prawych”, „niezależnych”, „niepokornych”. W kilka lat stali się bardziej prymitywną wersją tego wszystkiego, z czym ponoć walczyli.”

„Hańba! Skandal! To już jest bezczelność!” – napisał Piotr Filipek, działacz Konfederacji i organizacji narodowych. „Sprawdziłem i nawet tak klarowny sondaż tak oszukać, mówiąc w „Wiadomościach”, że żadna inna partia nie przekracza progu, kiedy w tym samym sondażu Konfederacja jest PONAD progiem!”.

Konfederacja pominięta została także w przypadku następnego sondażu – dotyczącego preferencji najmłodszych wyborców – w wieku 18-24 lat. Wśród nich na PiS oddałoby swój głos 50 proc. ankietowanych, a kolejne miejsca zajęły: Lewica (17 proc.), Koalicja Obywatelska (16 proc.), Konfederacja (10 proc.) i PSL – Koalicja Polska (3 proc.).

Po ujawnieniu manipulowania sondażami w TVP Konfederacja ponownie pojawiła się w wynikach sondażowych następnego dnia – 27 września 2019 r.

https://www.youtube.com/watch?v=zaeHNyU9AHw

Autorstwo: Antonina Świst
Uzupełnienie (ostatni akapit): WolneMedia.net
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 29.09.2019 19:35

    Ta kofederacja mozliwe ze nie jest uwiklana w obecny uklad.
    Ale ich tezy jak zlikwidowac ubezpieczenia spoleczne, 40% nie rabowac z dochodu.
    To jak ci dziecko na miesiac pojdzie do szpitala to ci zaspiewaja 30 tys.
    A jak nie beda rabowac 40% to nir bedzie na nic pieniedzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.