Kisz, starożytne miasto sumeryjskich bogów

Opublikowano: 03.12.2017 | Kategorie: Historia, Paranauka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 925

Pierwsze opowieści o Wielkiej Powodzi, która miała za cel zresetowanie ludzkości pochodzą z sumeryjskich tekstów. Najstarszym przykładem takiego tekstu jest starożytna księga nazywana Genesis z Eridu, która opowiada historię niejakiego Utnapisztima, któremu to bogowie, rozkazali zbudowanie ogromnego statku i zebranie w środku „ziarna życia”. Brzmi znajomo? Otóż nie do końca, ponieważ zgodnie z sumeryjskim mitem, tuż po zakończeniu Potopu ich bóstwa ponownie zstąpiły na Ziemię aby objąć władzę nad ludźmi. Ich siedzibą, stało się zniszczone dziś miasto o nazwie Kisz.

Dzisiejsze ruiny miasta Kisz

Mityczne miasto, znajdowało się w pobliżu współczesnego Tell al-Uhaymir w Iraku, na wschód od Babilonu i 80 km na południe od Bagdadu. Jego twórcą miał być jeden z bogów, którzy zstąpili z nieba aby objąć władzę nad ludźmi, już po zakończeniu Wielkiego Potopu.

Zgodnie ze starożytnym dokumentem nazywanym dziś “Sumeryjską listą królów”, pierwszym władcą miasta Kisz po Potopie był bóg Juszur, który rządził w nim przez 1200 lat. Wbrew pozorom nie jest to aż tak imponujący wynik, jak czas rządów pozostałych bogów. Najwcześniejsze zapisy w Liście pozwalają określić istnienie co najmniej 8 królów, którzy rządzili Ziemią przez blisko 241 200 lat od powstania rasy ludzkiej aż do „Wielkiej Powodzi, która utopiła cały ląd”.

Według współczesnych uczonych, wszyscy władcy wymienieni na “Sumeryjskiej liście królów” przed Etaną są jedynie niepotwierdzonymi naukowo legendami lub w ogóle nie istnieli. Jest to wygodne, ale zarazem absurdalne wyjaśnienie. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że podczas gdy połowa z tego dokumentu oficjalnie daje nam dobry wgląd w historię starożytnego Sumeru i jego władców o tyle jego początek opisujący władców żyjących setki albo i tysiące lat jest powszechnie uznawany za fałsz.

Tym samym, dla archeologów, twórcą wspomnianego na początku miasta Kisz nie mógł być sumeryjski Bóg postrzegany przez nich jako fałsz, ale ktoś opisywany w wielu źródłach historycznych. Pierwszym uznanym władcą tego miasta został więc Etana, który w niektórych tekstach jest opisywany jako “pasterz, który zszedł z nieba aby połączyć wszystkie narody”. Nie da się ukryć, że podobnie jak w przypadku Utnapisztima ten opis również brzmi niezwykle znajomo. Najistotniejsze jest jednak to, że zgodnie z oficjalnie przyjętą wersją historii, to właśnie on odpowiadał za budowę miasta Kisz, oraz był jego pierwszym królem. Problem polega jednak na tym, że zgodnie z Sumeryjską Listą Królów, jego rządy miały trwać aż 400 lat.

Fakt ten został jednak zignorowany, a samo mitologiczne miasto, jest dzisiaj stanowiskiem archeologicznym mierzącym około 24 kilometry kwadratowe. Waga tego miejsca wydaje się chyba oczywista biorąc pod uwagę, że przez wiele lat, stanowiło ono centrum władzy w tym regionie. Jeden z władców miasta Kisz En-me-barage-si oraz jego syn Aga odgrywali zresztą istotną rolę w słynnym eposie o Gilgameszu. Historia tego miejsca jest więc bardzo ważna, dla wszystkich którzy usiłują poznać prawdę o historii cywilizacji znad Eufratu i Tygrysa. Czy Kisz rzeczywiście było zamieszkiwane przez bogów lub jak twierdzą niektórzy kosmitów? A jeśli nie, to kim tak naprawdę byli tajemniczy Annunaki?

Autorstwo: M@tis
Źródło oryginalne: Ancient-Code.com
Źródło: InneMedium.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Abaddon 03.12.2017 15:37

  Chciałbym doczekać dnia, kiedy “historycy” przestaną upierać się przy tym że dawne księgi takie jak: Mahabharata, Biblia, Ramajana, wyżej wymieniona “Sumeryjska lista królów” to wyssane z palca legendy. Już nie raz udowodniono, że miejsca w nich opisywane istniały naprawdę, wiele wydarzeń się pokrywa w nich i innych mniej znanych opisach, a artefakty też nie wzięły się znikąd. Skoro część tych tekstów jest prawdziwa, to czemu nie zaryzykować stwierdzenia, że pozostałe podobnie opisują dawne wydarzenia? Dlaczego ludzie tak się bronią przed logicznym wnioskiem, że w danych czasach jeśli jakieś informacje były uznawane za ważne a całe pokolenia dbały o ich przekazanie następnym, najpierw ustnie, później pisemnie, to nie miały wartości współczesnych książek fantasy? Chociaż ich treść z naszego punktu widzenia jest wymysłem dawnych fantastów. Jestem przekonany, że nastąpił reset cywilizacji, po którym przyszła “epoka kamienia łupanego”, a nie jak nas uczą – że nasza historia to pnąca się linia ukazująca nasz rozwój. Raczej sinusoida.

 2. Husar 04.12.2017 17:05

  Też zauważcie jaka obecna wersja historyczna , którą nam ładują do głowy ma błąd logiczny. Wmawiają nam, że dawniej ludzie nawet w średniowieczu, a co dopiero wcześniej to byli prymitywy i głupole.
  A tym czasem Mahabharata opisuje społeczeństwa o i o wysokich wartościach etyczno moralnych, które nie tak łatwo zbudować w sobie. Pytanie skąd takie prymitywy (wg historyków) mogły wpisywać o takich warościach i świecie zbudowanych na innych zasadach ?
  A jakie wartości reprezentuje dzisiejsza cywilizacja, rzekomo o wiele bardziej rozwinięta od tej opisywanej przez prymitywoów ????
  Przecież obecna cywilizacja to zepsucie z demoralizacją i ten kierunek postępuje. Sodoma i Gomora to się chowa przy tym co się obecnie wyprawia na świecie pod przykrywką podwójnych standardów.

 3. kolopsu 05.12.2017 04:19

  Atos, nie ma to jak potraktować wybiórczo cytat w własnym celu.
  Tutaj cały cytat razem z kontekstem, w którym jest mowa całkowicie odmienna, przecząca twoim nadziejom:
  34 Jezus im odpowiedział: «Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. 35 Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. 36 Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania. 37 A że umarli zmartwychwstają, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa “O krzaku”, gdy Pana nazywa Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba10. 38 Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją»
  Tak więc, możesz dalej marzyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.