Kim byli cyklopi – jednoocy olbrzymi?

Opublikowano: 13.09.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 542

Tajemnicze, jednookie stworzenia czczone w mitologiach greckich i rzymskich pozostają jedną z najbardziej porywających najstarszych legend śródziemnomorskich. Potężni cyklopi byli członkami rasy olbrzymów i przez całą historię byli przedmiotem potępiających zabójstw. Ale ile prawdy jest w opowieściach o ich istnieniu? Większość cyklopów pozostaje anonimowa, starożytne źródła opisują Cyklopa o imieniu Polifem, który żył na wyspie uważanej za Sycylię. Ta wyspa była zamieszkana przez Cyklopów i inne stworzenia. Nazwa „cyklopi” oznacza „okrągłooki”. Poszukiwanie początków cyklopów i ewentualnych dowodów ich istnienia w starożytnych księgach jest jednym z największych wyzwań związanych z mitologią grecką. Okazuję się jednak, że prawdy na temat tych istot można poszukiwać w podaniach innych starożytnych ludów.

2

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.