Kim będą dzieci oglądające w TV morderstwa z zimną krwią?

Opublikowano: 27.08.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1669

Prawda i fikcja, media i medialna propaganda. O tak, czasem trudno odróżnić rzeczywistość od absurdu, jednak to my jesteśmy tymi, którzy świadomi istniejących zagrożeń, powinniśmy budzić ciszę, głosić prawdę i nie obawiać się przeciwności losu. To nasze zadanie, nasza wzniosła misja w tym życiu, na tej ziemi. To nasza odpowiedzialność, nasze posłannictwo, nikt z nas nie znalazł się przez przypadek w tych czasach i w tych globalnych okolicznościach.

Jak myślicie, co będzie działo się z dziećmi, z młodzieżą, z przyszłym pokoleniem, które nieustannie ogląda w telewizji morderstwa z zimną krwią i wszechobecną przemoc? Czy taka „norma” socjologiczna wpłynie pozytywnie na ich emocjonalny rozwój? Zamiast miłości wpaja im się podprogowo nienawiść, zamiast dobroci i bezinteresowności wpaja się im podprogowo interesowność a także bezwzględność w dążeniu do celu. Innymi słowy „wyścig szczurów” w pełni, no i oczywiście „po trupach” do celu, tak brzmi maksyma XXI wieku.

Czy jesteście gotowi wkroczyć do tej „współczesnej gry” i powiedzieć, „co macie do powiedzenia”? Czy jesteście gotowi stanąć naprzeciw wielu i powiedzieć „nie”, gdy oni będą mówić „tak”? To nie są żarty, to nie jest „sen wariata”, to są fakty, to jest wolność, którą „oni” chcą ci odebrać. Czy pozwolimy im na to? Czy pozwolimy im zniszczyć naszą codzienność, a potem jak gdyby nigdy nic umożliwimy im odejście w zapomnienie, bez poniesienia konsekwencji?

Niestety XXI wiek, to czyste szaleństwo, w którym, zbyt wielu decyduje się na samobójstwo, zbyt wielu popada w nałogi, zbyt wielu decyduje się na ostateczne rozwiązanie tego czy innego typu, rozwiązanie całkowicie destrukcyjne mentalnie i fizycznie. To są przypadki kliniczne obywateli naszych czasów, zbyt liczne przypadki kliniczne. Naćpał się? Przedawkował leki? Wszedł pod samochód? „Zalał się w trupa”? Tak wyglądają owoce współczesnych zagrożeń.

Są jednak nieliczni, którzy nadal dostrzegają światło, wierzą w przyszłość, dają z siebie wszystko to, co mają w sobie najlepszego. Ci bohaterowie naszych czasów, „bezimienni bohaterowie” są myślący, uczciwi, odważni, silni psychicznie, są niezależni. Ale, dla świata, dla medialnego matrixa ci ludzie to „wrogowie publiczni”, to „popieprzeni ludzie”, a czasem nawet określa się ich mianem „terrorystów”. Dlatego dziś, dlatego teraz, spoglądam na słowa, które piszę i „mówię” wam: „Bądźcie tymi bezimiennymi bohaterami. Proszę Was, bądźcie nimi, świat was potrzebuje”.

Ten świat umiera, powoli i w cichej agonii. Ludzkość od najmłodszych lat uczona jest „cichego umierania”. Pozbawieni wolności, możliwości myślenia i wyciągania wniosków, skazani jedynie na wszelakiej maści lekarstwa, kredyty, zabieganie materialne, umierają, konają nawet o tym nie wiedząc. Pierwsze, co tylko chcą, to zdobyć jak najwięcej pieniędzy, tak, aby one uszczęśliwiły ich życie, jednak po jakimś czasie okazuje się, że zamiast przynieść radość i ukojenie, to te same pieniądze wzmogły tylko cierpienie i niewypowiedziany ból.

I tak, nagle z dnia na dzień „najlepsi przyjaciele” odwracają się plecami i odchodzą, a współczesny i zabiegany za pieniędzmi człowiek pozostaje sam. Stres się wzmaga, rozwijają się dolegliwości natury psychicznej, to jest właśnie „początek końca”. Kończą się radości, śmiech, dziewczyny, nowe samochody, tylko „on” i jego „nowe nałogi”. I tak podążając na oślep „booom!!!” Zderza się ze ścianą w przenośni lub dosłownie.

Media bardzo szybko komentują: „był zalany w trupa, wypił o wiele za wiele i tak o to: był człowiek i po człowieku”. Temat zamknięty, kolejne istnienie odfajkowane, śmierć zebrała żniwo, media poinformowały „resztę stada baranów”. Co teraz? Teraz czas na „kolejną duszyczkę”. Ty jednak nie daj się, bądź mądry, bądź sprytny, nie pozwól się sprzedać za jakąkolwiek cenę. „Pieprzyć” ich towar, „pieprzyć” ich destrukcyjną propagandę. Bądź odważny i nie pozwól, aby ci szaleńcy z ekranów telewizora ugasili w tobie płomień wiary.

Źródło: Globalne-Archiwum.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Admin WM 27.08.2021 08:55

    Seriale, które nazywam „krzykami i wrzaskami” (te, w których ciągle krzyczą, jak „Policjanci i policjantki”) są wyjątkowo destrukcyjne dla ludzkiej psychiki. Te wrzaski wywołują podświadome poczucie zagrożenia i zwiększają poziom adrenaliny, przez co wzrasta społeczna agresja i nienawiść (widz szuka podświadomie źródła zagrożenia i znajduje je w przypadkowych osobach, np. mających inne poglądy). Dlatego radzę wszystkim przestać oglądać te polskie seriale. Nie dość, że gra aktorska na poziomie bruku, to jeszcze te pseudodokumentalne wstawki „co bohater miał na myśli”.

  2. robi1906 27.08.2021 11:08

    admin pytanie, jak z przedrukiem artykułów gazetowych z lat 80 na wersję elektroniczną, oczywiście z nazwiskiem autora i tak dalej.

  3. Admin WM 27.08.2021 14:49

    Musi być zgoda autora, redakcji lub licencja Creative Commons, Copyleft lub domena publiczna.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.