Kilkadziesiąt tysięcy ludzi może stracić pracę przez zakaz aut spalinowych

Opublikowano: 25.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1043

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych krytycznie odniosło się do zakazu sprzedaży aut spalinowych, przegłosowanego niedawno przez Parlament Europejski. Pracę może stracić z tego powodu nawet 52 tysiące osób, bo w naszym kraju na przestrzeni lat wyrósł duży rynek produkcji części do tego typu samochodów.

Na początku czerwca deputowani do Europarlamentu zadecydowali, że od roku 2035 państwa Unii Europejskiej nie będą mogły już rejestrować aut spalinowych. Nie obyło się przy tej okazji bez kontrowersji. Spod przepisów zostały bowiem wyłączone samochody luksusowe, z czego na przykład niezbyt chcieli tłumaczyć się polscy europosłowie.

Unijni biurokraci uważają, że dzięki nowym przepisom przyspieszone zostanie wdrożenie założeń „Europejskiego Zielonego Ładu”, czyli polityki klimatycznej UE. Auta z silnikiem spalinowym zostaną więc zastąpione przez te z napędem zeroemisyjnym. Przestawienie się na nową produkcję będzie jednak trudne i bardzo kosztowne.

Zwraca na to uwagę polskie Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Jego zdaniem duże koncerny mają fundusze pozwalające na wdrażanie nowych technologii, natomiast mniejsze firmy nie dysponują aż tak dużym zapleczem finansowym.

Tymczasem w naszym kraju w ciągu ostatnich trzech dekad znacząco rozwinął się rynek produkcji części do aut spalinowych. Wprowadzenie zakazu sprzedaży tego typu pojazdów będzie więc oznaczać zwolnienie nawet 52 tys. pracowników. W całej Europie pracę może zaś stracić blisko pół miliona osób.

Na podstawie: Bankier.pl, PAP.pl
Źródło: Autonom.pl

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 25.06.2022 12:38

    Spod przepisów zostały bowiem wyłączone samochody luksusowe. Tzw elity traktują nas jak bydło a my na nich głosujemy. Trudno skomentować takie absurdy.

  2. woma123 26.06.2022 00:27

    emigrant001

    Bydło zgodnie z przepisami trzeba traktować w UE z należytym mu szacunkiem. Wyborców te przepisy nie dotyczą!

    DuDuS

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.