Kierowcy ciężarówek w porcie Vancouver gotowi do strajku

Opublikowano: 03.07.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1020

Zjednoczone Stowarzyszenie Truckerów zagłosowało w piątek za akcją strajkową w związku z niedawną dyrektywie Port of Vancouver, która zabrania obsługi portu przez ciężarówki starsze niż 12 lat. Gagan Singh, rzecznik stowarzyszenia, powiedział, że 639 z 1000 członków głosowało za strajkiem, głosów przeciw nie było.

Kierowcy ciężarówek są zdenerwowani programem Rolling Truck Age, który ma na celu zmniejszenia emisji i od 15 września wpłynie na około 20 procent z 1800 ciężarówek, które przewożą kontenery do i z portów.

Związek powiedział, że 360 kierowców będzie musiało kupić nową lub lekko używaną ciężarówkę, która może kosztować ponad 200 000 dolarów kanadyjskich. „Te kosztowne środki spowodują ekstremalne obciążenie finansowe dla kierowców ciężarówek w trudnych czasach” — powiedział Singh w wywiadzie dla „Postmediów”.

W 2015 roku port poinformował kierowców, że program wejdzie w życie w lutym 2022 roku. Celem programu jest redukcja emisji. Jednak miesiąc przed rozpoczęciem programu federalny minister transportu Omar Alghabra interweniował, prosząc port o przeprowadzenie dalszych konsultacji z kierowcami. Alghabra obawiał się, że program zaszkodzi i tak już zagrożonym łańcuchom dostaw.

Na początku czerwca port ogłosił zakończenie konsultacji, poczyniono pewne ustępstwa, ale program będzie kontynuowany. Decyzję portu popiera B.C. Trucking Association. „Zmuszanie kierowców spłaconych ciężarówek, które spełniają wszystkie kanadyjskie i brytyjskie standardy działalności komercyjnej, pod względem bezpieczeństwa, emisji jest karą wobec grupy, która jest głównie pochodzenia południowoazjatyckiego” — uważa Singh. Wskazał na rosnący eksport węgla z portu w Vancouver, który, jak powiedział, generuje znacznie więcej emisji niż ciężarówki.

Według strony internetowej portu, stare ciężarówki z silnikiem Diesla są znaczącym źródłem cząstek stałych w regionie Metro Vancouver. „Nadal mamy kilka bardzo starych ciężarówek — niektóre mają ponad 20 lat — obsługujących port w Vancouver” — czytamy. Program ma na celu wspieranie „bezpieczniejszych, bardziej niezawodnych ciężarówek i czystszego powietrza dla naszych społeczności”.

Oczekuje się, że znacznie zmniejszy emisje do powietrza z „działalności transportowej związanej z portami” w regionie, zapewniając szacunkowo 93-procentowy spadek cząstek stałych, 80-procentowy spadek tlenków azotu, zanieczyszczenia tworzącego smog i 2,5‑procentowy spadek dwutlenku węgla. Według portu około 80 procent ciężarówek obsługujących port jest już zgodnych z nowymi wymaganiami.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

3

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.