Kierowca przyznał się do nieumyślnego zabicia 39 osób

Opublikowano: 10.04.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 653

Przedwczoraj Maurice Robinson przed obliczem sądu Old Bailey w Londynie przyznał się do nieumyślnego spowodowania śmierci 39 imigrantów pochodzących z Wietnamu, których przewoził w swojej ciężarówce.

Finał tragicznej sprawy dotyczącej śmierci 39 imigrantów znalezionych w przyczepie ciężarówki w Essex coraz bliżej. Przypomnijmy, w nocy z 22 na 23 października zeszłego roku na terenie parku przemysłowego w Grays, zlokalizowanego w hrabstwie Essex dokonano szokującego odkrycia. W kontenerze-chłodnie znaleziono martwe ciała 31 mężczyzn i 8 kobiet. Najmłodsze ofiary miały zaledwie po 15 lat, w sumie zginęło aż dziesięć osób poniżej 18 roku życia. Wszystkie ofiary były imigrantami z Wietnamu, którzy w ten sposób próbowali dostać się do Wielkiej Brytanii.

Tą tragiczną historią żyła cała Wielka Brytania. W marcu 2020 roku ustalono, że przyczyną śmierci był niedobór tlenu lub wychłodzenie, bądź połączenia obu tych czynników. Jeszcze w listopadzie przed sądem stanął kierowca ciężarówki, pochodzący z Irlandii Północnej 25-letni Maurice Robinson. Początkowo przyznawał się on jedynie do pomocy w nielegalnym przerzucie ludzi do UK oraz przyjęcia pieniędzy, o których wiedział lub podejrzewał, że pochodzą z przestępstwa. Odmawiał uznania zarzutów nieumyślnego zabójstwa.

Początkowo sprawa był rozpatrywana przez Chelmsford Magistrates’ Court, ale ostatecznie trafiło do sądu Old Bailey`s w Londynie. Tym razem Robinson przyznał się do stawianych zarzutów. Po pięciu miesiącach od momentu oskarżenia, za pośrednictwem łącza wideo powiedział, że jest winny nieumyślnego pozbawienia życia 39 osób pochodzących z Wietnamu.

To jednak jeszcze nie koniec. Wciąż ciążą na nim zarzuty, którym zaprzecza. W dodatku w środę przed sądem stanęli (“wirtualnie”, rzecz jasna) jeszcze trzej inni oskarżeni – jeden mieszkaniec Irlandii Północnej oraz dwóch mieszkających w Wielkiej Brytanii Rumunów. Zarzuca się im między innymi udział w spisku mających na celu nielegalny przerzut imigrantów oraz udział w nieumyślnych zabójstwie.

Sprawa będzie kontynuowana. Właściwy proces oskarżonych rozpocznie się 5 października.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.