Kibole Jagiellonii grożą śmiercią legendzie swojego klubu

Opublikowano: 21.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1915

Tomasz Frankowski, najlepszy piłkarz w historii Jagiellonii Białystok, a obecnie europoseł Koalicji Obywatelskiej, otrzymuje od kibiców swojego klubu bluzgi i groźby pozbawienia życia. Wszystko dlatego, że zagłosował za rezolucją Parlamentu Europejskiego, krytykującą łamanie praworządności przez władze Polski i Węgier.

Kiedyś wiwatowali na jego część i na każdym meczu skandowali „Franek łowca bramek”. Teraz Tomasz Frankowski nazywany jest przez nich „gnidą” i „kurwą”. Kibole Jagiellonii Białystok przyjęli całkowicie bezkrytycznie pisowską narrację o „zdrajcach, którzy zagłosowali przeciwko Polsce” i w ciągu jednego dnia legendarny piłkarz stał się najbardziej znienawidzonym człowiekiem w ich środowisku.

„Zapisałeś się w historii na tych samych kartach. Umrzesz w hańbie zdrajco”, „Poparłeś rezolucję, która narazi na Polskę sankcje. Zachowałeś się jak ostatnia kurwa. Precz z Targowicą!!! Grałeś z orłem na piersi a teraz domagasz się sankcji dla własnego Narodu. Tfu…”, „Powinni ci napluć w twarz zdrajco, twoja postawa jest haniebna. Donosić i szkodzić Polsce to może tylko taka gnida jak ty i twoi targowiczanie z KE”, czy „Białystok, jak wam nie wstyd, że głosowaliście na tego zdradzieckiego Typa” – to tylko niektóre z wyzwisk, które można przeczytać w komentarzach na „Facebooku” i „Twitterze”.

Frankowski w ostatni czwartek zagłosował za rezolucją potępiającą podporządkowywanie wymiaru sprawiedliwości władzy politycznej przez rządy Polski i Węgier. Za jej przyjęciem opowiedziało się 446 deputowanych, w tym 20 z Polski.

Dokument wyraźnie stanowi, że przedmiotem krytyki są poczynania gabinetu Mateusza Morawieckiego. PiS w mediach twierdzi, że europosłowie z naszego kraju, którzy poparli rezolucję, są zdrajcami spiskującymi przeciwko Polsce.

Do nagonki na Frankowskiego wezwał przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, który napisał na „Facebooku”: „Wstyd, Panie Tomaszu, wstyd!!! Teraz się nie dziwię, że „oszczędzał” się Pan w biało czerwonej koszulce…”. Sobolewski umieścił też hashtag „targowica”

Frankowski odniósł się do ataków. „Ja Wasz hejt wytrzymam. Ale miejcie choć tyle przyzwoitości i nie piszcie obraźliwych komentarzy pod zdjęciami dzieci. Skupcie swój jad pod tym postem” – napisał, nawiązując do hejtu jaki pojawił się pod zdjęciem z wręczania przez niego nagrody w konkursie „Boże Narodzenie w oczach dzieci” w białostockiej Szkole Podstawowej nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego.

Były piłkarz wytłumaczył też spokojnie o co chodzi z przyjętym dokumentem. „Rezolucja unijna to nie rezolucja przeciwko Polsce, a przeciwko działaniom rządu, który niszczy polskie prawo. To dążenie do zaprzestania łamania praworządności, a nie szczucie na własny kraj. Zapamiętajcie tę zasadniczą różnicę”.

Tomasz Frankowski zdobył w Ekstraklasie 168 goli, z czego 53 w barwach Jagiellonii, której jest wychowankiem. 10 trafień zaliczył też w reprezentacji Polski. Europosłem KO jest od bieżącej kadencji.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 21.01.2020 21:27

    Jak ktoś głosuje przeciw Polsce, to powinien się kilka razy zastanowić. Nikt po za tymi pokurczami euroosłami nigdy przeciwko własnemu państwu w całej historii parlamentu europejskiego nie zagłosował.

    Oto pełna lista neotargowiczan:
    Magdalena Adamowicz, Bartosz Arłukowicz, Krzysztof Hetman, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Danuta Hübner, Adam Jarubas, Jarosław Kalinowski, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Radosław Sikorski, Róża Thun und Hohenstein, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Sylwia Spurek oraz Leszek Miller

    Ich hańba spada tez na ich wyborców.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.