Kibice nie chcą dalszej komercjalizacji futbolu

Opublikowano: 27.03.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 552

Czołowe polskie grupy kibicowskie podpisały wspólne oświadczenie, w którym sprzeciwiają się nowym pomysłom Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Komisji Ligi Ekstraklasy S.A., godzącym ich zdaniem w podstawowe swobody obywatelskie oraz prowadzącym do karania klubów za wszelkie drobne uchybienia. Kibice są więc gotowi na ogólnopolski bojkot spotkań najwyższych piłkarskich klas rozgrywkowych, krytykując przy tym prymat pieniądza nad sportowymi emocjami.

Zmiany forsowane przez PZPN oraz Ekstraklasę S.A. po wydarzeniach z meczu pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze mają na celu zaprowadzenie nowych porządków na stadionach, które zdaniem ponad czterdziestu grup kibicowskich przypominają rozwiązania z czasów totalitarnych, ponieważ przewidują wprowadzenie odpowiedzialności zbiorowej, łamią podstawowe swobody obywatelskie, takie jak prawo do swobodnego przemieszczania się po kraju, umożliwiają zamykanie stadionów z błahych powodów oraz wprowadzają drakońskie kary dla klubów, niewspółmierne do ewentualnych przewinień.

Środowisko kibicowskie wezwało więc PZPN i Ekstraklasę S.A. do wycofania się z projektu nowych rozwiązań, ponieważ w przeciwnym wypadku doprowadzą one do ogłoszenia ogólnopolskiego protestu przeciwko nowym przepisom, który może przybrać nawet formę całkowitego bojkotu piłkarskich rozgrywek w naszym kraju. Tymczasem taki obrót sprawy spowoduje dalsze obniżenie prestiżu polskiej piłki ligowej, a także straty finansowe dla wszystkich zaangażowanych w nią podmiotów, czego przykładem są zresztą efekty wcześniejszych tego typu demonstracji.

Dodatkowo kibice zauważają, iż prymat nad dodatkowymi środkami finansowymi z transmisji telewizyjnych, a niedługo rozpocznie się przetarg na prawa do pokazywania Ekstraklasy, powinny mieć sportowe emocje, które tworzą ludzie przybywający na stadiony w każdy ligowy weekend.

Na podstawie: Legionisci.com, Kibice.net
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. jazmig 28.03.2018 11:21

    Należy walczyć z bandytyzmem na stadionach, dlatego kiboli nie potrzebujemy. Te grupy kibicowskie to są kibole, a nie kibice. Wulgarne przyśpiewki, awantury, jak chociażby ta ostatnia w Gliwicach.

    Nie chcemy takich ludzi na stadionach.

  2. Cami 30.03.2018 17:23

    i wtedy bylaby szansa na 50 tys frekwencje, a nie patole wycieczki w ilosci kilkuset z czego wiekszosc pewnie bez biletow 🙁

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.