Kibice Legii zebrali na karetkę dla dzieci

Opublikowano: 24.05.2018 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 442

Ta informacja z pewnością nie zniknie z przysłowiowych pierwszych stron gazet – bo zapewne w ogóle się na nich nie pojawi. Sukcesem zakończyła się bowiem zbiórka zorganizowana przez kibiców warszawskiej Legii, którzy przy współpracy z klubową fundacją postanowili pomóc potrzebującym dzieciom. Tym samym Centrum Zdrowia Dziecka już na początku czerwca otrzyma nową karetkę.

Zbiórka na pojazd dla Centrum Zdrowia Dziecka rozpoczęła się dokładnie 17 maja ubiegłego roku, podczas meczu LOTTO Ekstraklasy z Lechem Poznań. Inicjatorami akcji byli kibice warszawskiej Legii skupieni w „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom”, do których dołączyło się Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa, a następnie Fundacja Legii kierowana przez Annę Mioduską, prywatnie żonę obecnego właściciela i prezesa klubu.

Jak informuje oficjalna strona Legii, kibice „regularnie zbierali środki na zakup karetki poprzez m.in.: wydanie okolicznościowych szalików – cegiełek, zbiórkę pieniędzy na targach fitness FIWE oraz w trakcie meczu drużyny koszykówki Legii Warszawa, wpłaty osób prywatnych i grup kibicowskich oraz zorganizowaną przez grupę „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom” charytatywną wystawę sztuki legijnej Ultras Art”. Dzięki tym działaniom uzyskano łącznie 112 tysięcy złotych, do których doszło 186 tysięcy zebranych wśród sportowców i szeroko pojętych celebrytów.

Tym samym udało się osiągnąć główny cel akcji, a więc zakupić karetkę dla wspomnianego już Centrum Zdrowia Dziecka. Zostanie ona oficjalnie przekazana 2 czerwca podczas Święta Łazienkowskiej, czyli otwartej imprezy rodzinnej. Sama karetka neonatologiczna warta jest 341 tysięcy złotych, a wyposażoną ją w najnowszy sprzęt.

Na podstawie: Legia.com
Zdjęcie: Piotr Drabik (CC BY 2.0)
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jedr02
Użytkownik
Jedr02

Większość akcji charytatywnych nie trafia na pierwsze strony gazet. I ile akcji charytatywnych wspomnianych jest tutaj? A ta jednak jest. Kultura bycia ofiarą dotknęła nawet kibiców :)