KFC chce sprzedawać kurczaki z drukarki 3D

Opublikowano: 23.07.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Popularna na całym świecie sieć barów szybkiej obsługi KFC chce zapoczątkować rewolucję w produkcji żywności. W tym celu posłuży się technologią biodruku 3D. KFC zamierza podawać swoim klientom drukowane nuggetsy z kurczaka.

Z takich kurczaków produkowano nuggetsy dla KFC

Sieć KFC nawiązała współpracę z rosyjską firmą 3D Bioprinting Solutions, aby opracować i wdrożyć technologię drukowania mięsa z kurczaka. Do druku wykorzystane zostaną komórki kurczaka oraz materiał roślinny. Biodrukarki, które w medycynie mogą posłużyć do wytwarzania tkanek, a nawet całych narządów, w tym konkretnym przypadku zostaną wykorzystane do produkcji żywności.

KFC zapowiada, że powstałe metodą biodruku kawałki kurczaka będą smakowały i wyglądały niemal tak samo, jak oryginalne produkty. Smak i wygląd to dwie najważniejsze kwestie, jeśli chodzi o drukowanie żywności. Poza tym, KFC uważa, że pozyskiwanie nuggetsów z kurczaka metodą druku 3D będzie bardziej przyjazne dla środowiska.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, jaką cenę klienci będą musieli zapłacić, aby spróbować tych tworów. Drukowane nuggetsy z kurczaka zadebiutują tej jesieni w Moskwie i w zależności od osiągniętego sukcesu, mogą zacząć pojawiać się na całym świecie. KFC twierdzi, że eksperyment z technologią biodruku 3D to kolejny krok w realizacji koncepcji „restauracji przyszłości”.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: BusinessInsider.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 2,40 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o