KFC chce sprzedawać kurczaki z drukarki 3D

Opublikowano: 23.07.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 238

Popularna na całym świecie sieć barów szybkiej obsługi KFC chce zapoczątkować rewolucję w produkcji żywności. W tym celu posłuży się technologią biodruku 3D. KFC zamierza podawać swoim klientom drukowane nuggetsy z kurczaka.

Z takich kurczaków produkowano nuggetsy dla KFC

Sieć KFC nawiązała współpracę z rosyjską firmą 3D Bioprinting Solutions, aby opracować i wdrożyć technologię drukowania mięsa z kurczaka. Do druku wykorzystane zostaną komórki kurczaka oraz materiał roślinny. Biodrukarki, które w medycynie mogą posłużyć do wytwarzania tkanek, a nawet całych narządów, w tym konkretnym przypadku zostaną wykorzystane do produkcji żywności.

KFC zapowiada, że powstałe metodą biodruku kawałki kurczaka będą smakowały i wyglądały niemal tak samo, jak oryginalne produkty. Smak i wygląd to dwie najważniejsze kwestie, jeśli chodzi o drukowanie żywności. Poza tym, KFC uważa, że pozyskiwanie nuggetsów z kurczaka metodą druku 3D będzie bardziej przyjazne dla środowiska.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, jaką cenę klienci będą musieli zapłacić, aby spróbować tych tworów. Drukowane nuggetsy z kurczaka zadebiutują tej jesieni w Moskwie i w zależności od osiągniętego sukcesu, mogą zacząć pojawiać się na całym świecie. KFC twierdzi, że eksperyment z technologią biodruku 3D to kolejny krok w realizacji koncepcji „restauracji przyszłości”.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: BusinessInsider.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 2,40 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o