Kenijska atletka okazała się mężczyzną

Opublikowano: 21.06.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 784

Kenijska lekkoatletka Shieys Jepkosgei, zdyskwalifikowana w 2017 roku za stosowanie dopingu, okazała się mężczyzną – podaje „Nairobi News”. Odkrycia dokonali dozorcy więzienia, do którego trafiła biegaczka, bo udawała pielęgniarkę w jednym ze szpitali.

https://www.youtube.com/watch?v=4OZuyiSFGCc

Dwa lata temu pojawiła się informacja o tym, że w próbie dopingowej Shieys, pobranej na półmaratonie w Malezji w październiku 2016 roku, znaleziono ślady testosteronu, androsteronu i etiocholanonu. Została ukarana czteroletnią dyskwalifikacją.

4 czerwca Jepkosgei została aresztowana. Shieys w jednym z kenijskich szpitali podawała się za pielęgniarkę, ale jej kłamstwo zostało zdemaskowane przez współpracowników. Dozorcy więzienni ustalili, że zatrzymana w rzeczywistości jest mężczyzną.

„Jestem mężczyzną, ale kiedy zacząłem uprawiać sport zawodowo, w dokumentach ukazałem, że jestem kobietą” – wyjaśnił w czasie przesłuchania Jepkosgei.

Rozprawa odbędzie się 21 czerwca.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.