Kenia będzie surowo karać za torby foliowe

Opublikowano: 01.09.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 554

Naród Afryki Wschodniej stworzył obecnie najsurowsze przepisy na świecie wobec osób zajmujących się produkcją, sprzedażą, a nawet użytkowaniem jednorazowych toreb z plastiku. Karą mogą być nawet cztery lata więzienia lub otrzymanie grzywny w wysokości do równowartości ok. 40 tysięcy dolarów.

Kenia przyłączyła się do ponad 40 innych krajów, które zainicjowały podobne prawa częściowo lub całkowicie zabraniające używania plastikowych toreb lub wprowadzenie na nich specjalnych podatków. Plastikowe torby są często używane tylko raz, a następnie wyrzucane, przy czym ich rozkład może zająć od 500 do 1000 lat. Z kolei plastik zalegający w oceanach może do 2050 roku przeważyć masę wszystkich ryb.

Zwierzęta gospodarskie w Kenii często wędrują po ulicach, zjadając napotkane śmieci. W wyniku tego, w żołądkach zabijanych krów często znajduje się do 20 plastikowych jednorazówek. Jeszcze 10 lat temu było to rzadkie zjawisko, obecnie to niemal codzienność.

Rygorystyczne prawo w Kenii formowało się przez 10 lat, w ciągu których trzy razy zmieniano ustawę. Technicznie rzecz biorąc, policja może tam teraz obciążyć karą każdego napotkanego człowieka, który posiada przy sobie plastikową torbę. W rzeczywistości jednak urzędnicy skupiają się przede wszystkim na wytwórcach oraz dostawcach problemu.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: iflscience.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jedr02
Użytkownik
Jedr02

U nas gorszym od tych toreb jest to że wszelkie produkty tez tak pakują. Taką torbę ze sklepu mogę używać wielokrotnie, ale co mogę zrobić z opakowaniami po makaronie, ryżu, serze itd. ?

Aida
Użytkownik

1. Produkcja papierowych toreb, 2. Uczyć społeczeństwa porządku, segregacji śmieci, tzw. edukacja ekologiczna. W polskich przedszkolach i szkołach dzieci uczą się od małego moralnej odpowiedzialności za stan środowiska.