KE zaleca Grecji kolejne cięcia budżetowe

Opublikowano: 29.04.2014 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 750

Komisja Europejska może oficjalnie uznać „poprawę warunków gospodarczych Grecji” w swoim kwietniowym raporcie dotyczącym realizacji „programu dostosowania gospodarczego” (pakiet stabilizacyjny). Jednakże, w tym samym czasie podkreśla potrzebę dodatkowych cięć budżetowych na łączną kwotę 7,7 mld euro w latach 2015-2017.

Choć KE nie wskazuje obszarów, w których miałby nastąpić cięcia, określa konkretne kwoty do zaoszczędzenia: 2 mld euro w 2015 roku – 3,8 mld w 2016 roku – oraz 1,9 mld w 2017 roku.

W międzyczasie, grecki minister porządku publicznego Nikos Dendias przedłożył w parlamencie dane, z których wynika, że w ciągu niespełna 4 lat (dokładnie 1,420 dni) grecy wychodzili na ulice 20,120 razy sprzeciwiając się dyrektywom MFW, UE i EBC.

6266 demonstracji odbyło się w prefekturze Attyki i stolicy Atenach, co daje średnią dla tego regionu 4-5 protestów dziennie. Dane obejmują tylko zarejestrowane i legalne zgromadzenia.

Ocenę realnych skutków tych pokojowych protestów poddajemy pod waszą rozwagę…

Źródło: Grecja w Ogniu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. Gylhyrst 29.04.2014 11:22

  Druga część artykułu uderzyła mnie jak obuchem, faktycznie jakoś do tej pory nie podchodziłem do takich zagadnień z tej strony… Motłoch może protestować ale co ma być i tak jest już ustalone nawet, jeśli jest to niezgodne z Konstytucją (patrz odrzucenie wniosku o referendum w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego). Drogami pokojowymi nie da się załatwić niczego, brak karty przetargowej. Wiedzą to już na Ukrainie i nie bawią się w pokojowe demonstancje itp bo nie tędy droga.
  A w kolebce demokracji lud nie ma nic do powiedzenia, jakaż to przewrotność historii.

 2. bro 29.04.2014 11:34

  @Gylhyrst
  Demonstracje nie odnoszą widocznych skutków jeśli chodzi odecyzje centralne, ale napewno mają skutek z punktu widzenia ich lokalnego wdrozenia.

 3. Gylhyrst 29.04.2014 13:37

  Słuszna uwaga, z tym że chociaż ewentualny sukces na polu lokalnym najbardziej odczują właśnie lokalni, o tyle lokalnie można co najwyżej przygłaskać oburzone społeczeństwo w niewielkiej liczbie. W sprawie nie wiem, ponadlokalnej, dotyczącej całego narodu jak np. podniesienie wieku emerytalnego, obniżka stóp procentowych, zwiększenie VAT – które najbardziej godzą w interes ludzi – tu niestety nie da się nic zwojować.

 4. adambiernacki 29.04.2014 15:08

  Zawsze da się coś zwojować razem. W jedności siła. Dlatego tak promowany jest przez mainstream swego rodzaju indywidualizm a nawet egoizm pod hasłem wyzbycia się “egoizmów narodowych” np.

 5. Rozbi 29.04.2014 20:21

  Ja jestem ciekawy jaki efekt będą miały te reformy za lat powiedzmy 5-10 – kiedy dopiero widać będzie ich gospodarcze skutki. Niezły eksperyment zafundowali Grekom i ciekawość mnie zżera jaki będzie efekt, wbrew pozorom nie jest to łatwe do przewidzenia.

 6. Hassasin 30.04.2014 07:02

  @Rozbi ..,,Ja jestem ciekawy jaki efekt będą miały te reformy za lat powiedzmy 5-10 –…,, Nie czekaj, patrz na Polskę, patrz jakie to efekty przynosi.

  Z innej beczki : jestem w stanie uwierzyć że istnieją plany realizowane w rożnych ramach czasowych. Kilkuletnie, stuletnie, jak i dużo dłuższe.
  Np: Klub Rzymski: w Polsce przewidziane jest około 16 milionów obywateli.
  Dzieje się ?! Dzieje ! Milion kolejnych obywateli ,,wyeksportowaliśmy,, :*(

 7. bro 30.04.2014 08:09

  @Hassain
  Jesteśmy w tyle za grecją o jakieś 8 lat, więc warto obserwować grecję i rozwiązania MFW tam wdrażane

 8. grzech 30.04.2014 08:11

  Eurokołchoz powinniśmy opuścić i odzyskać niepodległość

 9. 23 30.04.2014 13:14

  mi sie bardzo podoba jak sie zmniejsza liczba ludnosci w PL.

  Ale, by po tym zmniejszeniu nie naplynelo cos…

 10. Hassasin 30.04.2014 18:00

  Czy ja wiem ? Czy jesteśmy 8 lat za Grecją ? U Nas zostały już tylko lasy państwowe do sprywatyzowania … bez kryzysów i innych cyrków …. powolutku pełzająco doprowadzeni do wyprzedaży ,,sreber rodowych,, jak w Grecji wyspy i wysepki.
  OFE … zagarnięte i po ,,drodze,, zgubione 19 miliardów (wariant cypryjski) … My to chyba wytyczamy drogę i kierunek dla miłośników NWO.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.