KE pozwała do sądu Polskę, Węgry i Czechy

Opublikowano: 08.12.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 354

Komisja Europejska pozwała do sądu Polskę, Węgry i Czechy za odrzucenie kwot narodowych relokacji imigrantów.

Poinformował o tym na briefingu w Brukseli wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans. „Komisja Europejska podjęła decyzję w sprawie złożenia w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej pozwu przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom za niewywiązanie się z zobowiązań w zakresie migracji” — oznajmił.

Oprócz tego wczoraj Komisja UE pozwie Węgry do sądu za ustawę o organizacjach pozarządowych. „Dzisiaj Komisja Europejska przekazuje sprawę przeciwko Węgrom do Trybunału Sprawiedliwości UE w związku z ustawą o finansowanych z zewnątrz organizacjach pozarządowych” — czytamy w opublikowany komunikacie KE.

14 lipca Komisja Europejska uruchomiła procedurę dyscyplinującą Węgry w kwestii łamania unijnego prawa. Zdaniem KE węgierska ustawa o organizacjach pozarządowych narusza normy zapisane w zasadniczych dokumentach UE o swobodnym ruchu kapitału, ponieważ według Brukseli „ustawa o organizacjach pozarządowych pośrednio dyskryminuje i nieproporcjonalnie ogranicza finansowanie organizacji obywatelskich z zagranicy”.

Poza tym KE oskarża Węgry o naruszenie prawa do zrzeszania się w związki zawodowe oraz ochrony życia prywatnego i danych osobowych zagwarantowanego w Karcie praw podstawowych UE.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
karmazynowy_szpadel
Użytkownik
karmazynowy_szpadel

teraz to trzeba wywalić niemcom pozew z powodu braku reparacji wojennych

pigwus
Użytkownik
pigwus

karmazynowy_szpadel 08.12.2017 09:44

teraz to trzeba wywalić niemcom pozew z powodu braku reparacji wojennych

Nic z tego, oni wypłacili wszystko co do grosza zgodnie z ustaleniami.