KE odpuściła Polsce „strefy wolne od LGBT”

Opublikowano: 17.02.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2474

Jak informują media, unijni urzędnicy już kilka tygodni temu zamknęli postępowanie naruszeniowe w tej kwestii. Komisja Europejska uznała, że odpowiedzi udzielone przez Polskę okazały się zadowalające.

Z zamknięcia postępowania naruszeniowego wobec Polski niezadowolone są jednak organizację lobbujące na rzecz LGBT. Środowiska te chcą, by nagonka trwała i zwiększały się naciski na polski rząd.

Prezes Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski zauważył, że to kolejne zwycięstwo środowisk prorodzinnych. „Już półtora roku temu Fundusze Norweskie odstąpiły od sankcjonowania samorządów, które wyrażały sprzeciw wobec ideologii LGBT albo przyjmowały Samorządową Kartę Praw Rodzin. Dzisiaj wiemy, iż podobną ścieżką idzie Komisja Europejska. Mieszkańcy tych samorządów, gmin i powiatów, po latach kampanii nienawiści ze strony autorów „Atlasu Nienawiści” czy Barta Staszewskiego umieszczającego fałszywe znaki drogowe „Strefa wolna od LGBT” na granicach tych samorządów, wreszcie mogą odetchnąć z ulgą, bo przyznano im rację, że działali w granicach prawa, wyrażając swoje poglądy. Oni po prostu chcieli chronić rodziny i nic im za to nie może grozić. Bardzo się cieszę, iż ta decyzja pojawiła się, bo jest to jasny sygnał, że można kontynuować działania promocyjne Samorządowej Karty Praw Rodzin, która nikogo nie atakowała” – wyjaśnił mec. Jerzy Kwaśniewski.

Dziennikarze przytaczają fragmenty odpowiedzi polskich władz na zarzuty dotyczące rzekomych stref wolnych od LGBT. Podkreślono m.in., że samorządy, podejmując uchwały w obronie rodzin, korzystały z wolności słowa i wyrażania poglądów. Przypomniano, że celem samorządowych uchwał było m.in. poparcie dla chronionych konstytucyjnie praw rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

Realizacja tych norm polskiej konstytucji nie wpływa na stosowanie zasady niedyskryminacji. Okazuje się, że KE zaakceptowała te argumenty.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. JedynaDroga 17.02.2023 19:09

    Na miłe rozmowy jest już za późno, LGBT jest wrzodem który trzeba brutalnie usunąć. Niech zboki pukają się gdzieś z dala od normalnych ludzi, setki lat ustawiania myślenia oraz mielenia kolejnych pokoleń zrobiły swoje. Społeczeństwo jest bezsilne wobec nachalnej ideologii tęczowych.

  2. Admin WM 18.02.2023 06:56

    @ replikant3d, bocian

    Komentarze naruszające regulamin punkt 5b i odpowiedź na nie zostały usunięte (regulamin punkt 10). Przypominam, że na portalu obowiązuje nakaz kultury słowa i zakaz hejterstwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.