Każdy wędkarz i rybak wie, że ryb się nie ogłusza!

Opublikowano: 27.11.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1697

Przedwczoraj Sąd Okręgowy w Kaliszu rozpatrywał apelację od wyroku dla 59-letniego mężczyzny, który na targowisku gilotynował karpie bez ogłuszania.

O wczorajszej rozprawie informuje TVN 24. Sąd Okręgowy w Kaliszu rozpatrywał apelację od wyroku 3 miesięcy więzienia dla mężczyzny, który w grudniu 2018 roku sprzedawał ryby na targu w Krotoszynie. Sprzedawca gilotynował karpie bez wcześniejszego ogłuszania. Po obejrzeniu nagrania z targowiska fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! zawiadomiła w tej sprawie prokuraturę. Sprawa znalazła się przed sądem, ostatecznie Sąd Rejonowy w Krotoszynie skazał Wojciecha C. na 3 miesiące bezwzględnego więzienia za znęcanie się nad rybami. Mężczyzna miał także zapłacić nawiązkę w wysokości 1000 zł.

Każde zwierzę, każdy kręgowiec, a więc także ryba, powinna być wcześniej ogłuszona. Oskarżony tego nie robił – mówiła w marcu 2019 roku sędzia Dorota Wojtkowiak-Mielicka.

Przedwczoraj sąd zajął się apelacją od tego wyroku, który został zaskarżony przez Fundację Viva!. Fundacja uważa, że wyrok powinien być surowszy – podczas pierwszego procesu obrońcy zwierząt domagali się dla oskarżonego 5 lat więzienia, prokuratura wnioskowała o 6 miesięcy.

Postępowanie mężczyzny znalazło jednak zrozumienie w kręgach wędkarskich. Leszek Świerzewski z Pudliszek zorganizował nawet zbiórkę pieniędzy na opłacenie adwokata dla oskarżonego. Mężczyzna pomaga oskarżonemu, ponieważ „każdy wędkarz i rybak wie, że ryb się nie ogłusza, wszystko idzie pod nóż i pod maszyny, a tu za coś takiego karać więzieniem: to niesprawiedliwe”.

Podczas wczorajszej rozprawy sędzia zdecydowała o konieczności powołania biegłego, który wyjaśni, czy karpie odczuwają ból i strach, a także, czy są w stanie odczuwać krew innych osobników, co może powodować u nich cierpienie. Sąd wyda wyrok po uzyskaniu opinii biegłego ichtiologa.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 3 , średnia ocena wartości wpisu: 3,67 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. SZS 27.11.2019 20:58

  To jak to jest ? Jedni mogą wolno rzezać parzystokopytne. a drugim nie wolno zdekapitować ryby ?
  Za Wiki : Ubój koszerny (Szechita)
  Zwierzętom przecina się przełyk i arterie jednym cięciem przy użyciu specjalnego noża, odmawiając stosowną modlitwę. Zwierzę nie może zostać wcześniej pozbawione świadomości poprzez ogłuszenie jakąkolwiek z dostępnych metod.
  Podczas koszernego uboju bydła we współczesnej ubojni stosuje się specjalne klatki do unieruchamiania zwierząt: Weinberg (czas w klatce: ok. 103,8 s, szamotanie się przed cięciem: ok. 11 s, liczba wokalizacji: ok. 4,6) lub ASPCA (czas w klatce: ok. 11 s, szamotanie się przed cięciem: ok. 1,2 s, liczba wokalizacji: ok. 0,3). Pierwsza z nich pozwala na obrócenie zwierzęcia na bok lub do góry nogami. W ustalonej przez klatkę pozycji następuje cięcie, po czym zwierzę jest wypuszczane, aby mogło się wykrwawić.

  Od 1 stycznia 2013 roku, po uprawomocnieniu się wyroku Trybunału Konstytucyjnego do 12 grudnia 2014, na terenie Polski obowiązywał całkowity zakaz uboju religijnego bez ogłuszenia.
  10 grudnia 2014 roku TK uchylił wyrokiem zakaz dokonywania uboju rytualnego. Zakaz ten zdaniem Trybunału naruszał wolność religii i sumienia.

  Handlarzu z Kalisza – może czas przekonwersować się na judaizm….

 2. mariusz 27.11.2019 21:46

  Bo Żydzi w jakimś stopniu są krzewicielami idei Reptilian żeby było jak najwięcej cierpienia żywiąć się negatywną energię wydzielaną przy cierpieniu. Zresztą, jak mówił Alex Collier i Jaura Jadczyk, w podziemnych bazach na całym świecie następuje mord rytualny dzieci jako pokarm dla Reptilian.

 3. MasaKalambura 28.11.2019 06:01

  Walenie pałką po głowie jest bezbolesne? Ciekawe, czy ktoś z Vivy lub jakiś inny “ekspert” może to potwierdzić organoleptycznie?

  To jest bardzo miłosierne, zanim zabijesz, przywal jeszcze w łeb.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.