Katoliccy biskupi krytykują plan Trumpa

Opublikowano: 31.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1256

„Umowa stulecia” proponowana przez administrację Stanów Zjednoczonych spotkała się z krytyką nie tylko samych Palestyńczyków, lecz także biskupów katolickich sprawujących swoją posługę na Ziemi Świętej. Ich zdaniem plan prezydenta Donalda Trumpa jest inicjatywą jednostronną, dlatego nie zapewnia on stronie palestyńskiej jej godności i praw.

Niedawno Donald Trump uznał w imieniu USA okupowane syryjskie Wzgórza Golan za terytorium Izraela

Oświadczenie w sprawie propozycji przedstawionych przedwczoraj wydało Zgromadzenie Katolickich Ordynariuszy Ziemi Świętej, w skład którego wchodzą katoliccy biskupi różnych obrządków, franciszkański kustosz Ziemi Świętej o. Francesco Patton oraz jedna zakonnica. Można w nim przeczytać, że plan Trumpa nie przyniesie pokoju, ale doprowadzi do dalszych napięć i rozlewu krwi.

Przedstawiciele Kościoła katolickiego zauważają brak konsultacji „Umowy stulecia” z Palestyńczykami, co ogranicza możliwość uzyskania przez nich oczekiwanych praw oraz godności. Tymczasem podobne porozumienia powinny zostać wynegocjowane przy udziale obu zainteresowanych stron, czyli zarówno Autonomii Palestyńskiej, jak i Izraela. Ten warunek nie został w tym przypadku spełniony.

Duchowni twierdzą więc, że plan zaprezentowany przez Waszyngton uwzględnia wszystkie żądania zawarte w politycznym programie Tel Awiwu, natomiast ignoruje oczekiwania Ramallah. Tym samym Trump całkowicie zawiódł ich oczekiwania, bo Kościół katolicki chciałby po prostu ulepszania zawartych wcześniej porozumień izraelsko-palestyńskich i wdrażania ich na podstawie równości między narodami.

Na podstawie: Cruxnow.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.