Katastrofalny podatek katastralny wywłaszczy Polaków

Opublikowano: 20.05.2015 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 438

Rok 2015 może być przełomowy dla Polski. Trwa maraton wyborczy, który teoretycznie ma szansę odmienić oblicze naszego kraju. Z doświadczenia należałoby jednak oczekiwać, że o ile coś się zmieni – będzie to zmiana na gorsze. Według licznych przecieków medialnych gdy Polacy wybiorą już ponownie tych samych polityków, szykują oni dla nich niespodziankę – podatek katastralny, który wywróci do góry nogami finanse wielu rodzin w Polsce.

Gdy jest czas wyborów politycy są zwykle “do rany przyłóż”. Opowiadają farmazony byle tylko się przypodobać. Ale nie dajmy się zwieść przyjaźni politycy to fałsz. Po prostu mówią teraz to co myślą, że chcemy usłyszeć. Najbardziej ciekawe zawsze jest to czego nie mówią. A nie mówią o tym co stanie się po wyborach. Chodzi o planowane nowe podatki w tym tragiczny katastralny, który dosłownie może wywłaszczyć Polaków. To ciekawe, że obaj kandydaci pozostali w wyścigu do fotelu prezydenckiego milczą na ten temat jak zaklęci.

Już obecnie powszechna pauperyzacja społeczna powoduje, że na wtórny rynek nieruchomości trafia wiele domów ludzi, którzy nie radzą sobie z ich utrzymaniem. Wiele z nich to osoby starsze sprzedające swoje domy i kupujące mieszkania. Wkrótce trend ten może ulec intensyfikacji, ponieważ po wyborach parlamentarnych dowiemy się o planie wprowadzenia podatku katastralnego, czyli od wartości nieruchomości.

Początkowo mówiło się o kwocie podatku w wielkości 2% wartości rocznie, ale skutki takiego ruchu przeraziły nawet naszych polityków. Najnowsze projekty zawierają propozycję 1% wartości. To nadal bardzo dużo i statystyczna polska rodzina posiadająca mieszkanie na kredyt na 30 lat, o wartości pół miliona złotych, przy założeniu, że jej nieruchomość jest tyle warta zapłaci rocznie dodatkowo 5000 zł.

Po zgodzie na zakup ziemi przez obcokrajowców jest to też kolejny przygotowywany akt prawny, którego skutkiem może być wywłaszczenie Polaków. Wyobraźmy sobie co będzie się działo z małymi gospodarstwami rolnymi. W przypadku takich rolników mogą być zmuszeni do płacenia rocznie państwu kilkadziesiąt tysięcy złotych nowego podatku. Wielu z nich nie będzie w stanie podjąć takiego wyzwania. Holenderscy i niemieccy rolnicy będą zadowoleni z takiego stanu rzeczy.

Według nieoficjalnych informacji wprowadzenie podatku katastralnego jest rozważane jako sposób na spłatę zobowiązań gigantycznego długu publicznego, który po 8 latach rządów Platformy Obywatelskiej osiągnął wielkość 1 bilion 50 miliardów złotych. To sugeruje, że koszty obsługi długu rosną i teraz trzeba się będzie zrzucić na spłatę zobowiązań tych rządzących nami hucpiarzy.

Władza dobrze wie, że ludzie tego nie przełkną tak łatwo, bo wiele osób starszych zostanie zmuszona do sprzedaży nieruchomości właśnie ze względu na horrendalny nowy podatek. Oczywiście stado polskich pożytecznych idiotów uwierzy, że władza robi to bo musi, gdyż “Unia każe”. Będziemy pasieni niezliczoną ilością propagandowych agitek pokazujących jak to dobrze płacić “kataster”.

Można odnieść wrażenie, że władza konsekwentnie realizuje jeden cel – zwijania Polski, nie ukrywają już tego, że chcą, żebyśmy wyjechali z naszego kraju i większość obywateli III RP chce wyjechać, bo widzi pełzający syf dookoła, który do złudzenia przypomina syf PRL-owski i jedyna fundamentalna różnica polega na tym, że z tej Polski jeszcze daje się uciec. A jak ktoś na przekór wszystkiemu tutaj zostanie, to biada mu i lepiej, żeby miał gruby portfel bo cała kolejka banksterów czeka już na nasze pieniądze z katastru, polskich lasów i nie tylko.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

24
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Maximov
Użytkownik
Maximov

Nie wprowadzą tego podatku, gdyż wtedy mają rewolucję z miejsca.
Nawet w miarę bierny Kowalski, gdy mu dowalą taki podatek, wyjdzie na ulicę.
Długu publicznego nie da się spłacić i trzeba to jasno powiedzieć.
Tylko kto to zrobi bo przecież nie “nasz rząd”…
W sumie niech wprowadzą… to zrobimy rewolucję i posprzątamy ten syf!

bro
Użytkownik
bro

1 % przy użytkowaniu wieczystym na 99 lat :)

jaro
Użytkownik
jaro

@Maximov
Naprawdę jeszcze w to wierzysz??? Rusyfikacja, germanizacja, zabory, okupacja… nie zrobiły tego, co zrobiło 25 lat “wolności”… Przeciętny Leming siedzi nieruchomo z wytrzeszczonymi gałami na TuskVisionNetwork i łyka rozchylonymi ustami każdą medialną “kluchę” tam sprzedaną. Powiedzą po prostu: “To dla dobra Społeczeństwa…”. Dorzucą, że bogaty więcej zapłaci niż biedny – zrealizowana “sprawiedliwość społeczna” i “szafa gra”…
Nie licz na “rewolucję”. Spal dom i kop ziemiankę….

Maximov
Użytkownik
Maximov

@jaro
A co mi pozostaje?
Ucieczka za granicę?
Ten podatek jest w oczywisty sposób nielogiczny i niesprawiedliwy, także walka z nim będzie łatwa.
Wyobraź sobie, że każdy, a przynajmniej większość, będzie musiała płacić kilkaset złotych miesięcznie ekstra podatków.
Dla mnie to dramat (jestem frankowiczem).
Dla wielu innych biednych i średniozamożnych ludzi zapewne również.
Dlatego opór społeczny będzie zbyt duży, gdyż uderzy to bardzo mocno w finanse ludzi.
A nic tak nie mobilizuje jak bezpośrednie uderzenie po kieszeni.

jaro
Użytkownik
jaro

@Maximov
Ja płacę w złotówkach, bo nie dałem się nabrać na “kankana” sprzedawcy pieniądza w banku (choć “tańczył” pięknie) i mnie też krew zalewana myśl że będę płacił podatek od tego, że nie żyję w chlewie. Sam mam sporo, że tak powiem, zdolności manualnych pozwalających sam sobie coś zatynkować, podmurować, płytki przykleić, rabatkę założyć, wiatę zbudować… I to wszystko, co upiększa moje otoczenie, jednocześnie zwiększa kwotę podatku, jaką będę musiał zapłacić. Myślisz że to mnie nie “rusza”????

hashi
Użytkownik
hashi

Podatek katastralny to pikuś w planach jest dodatkowo odwrócona hipoteka. Starsi oddadzą swój dom dla banku dostając miesięczną dywidendę do śmierci. Co to znaczy dzieci i wnuki pozbawione spadku skazani na bezdomność i banicję na zachód. Wszystko w imię wersu z talmudu: “Cały majątek gojów należy do żydów okraść ich ze wszystkiego co mają to największa zasługa dla pana.”
Tu należy zadac sobie pytanie poco państwo nakłada coraz większość ilość podatków? Otóż rosną odsetki od długu ponieważ NBP niema możliwości bezpośredniej kreacji pieniądza, tylko robi to za pomocą banków komercyjnych za grube odsetki 50 mld PLN rocznie. Pomyślcie ile to kasy cały CIT który wypracowali wszyscy przedsiębiorcy w tym kraju. Podsumowując puki NBP nie będzie znacjonalizowani my będziemy pracować coraz dłużej ciężej taniej i stać nas będzie na coraz mniej aż obudzimy bezdomni bez żadnych dóbr materialnych bo długu nie da się spłacić można go jedynie umorzyć. To jest cała tajemnica przyczyny upadku RP. Do tego wyprzedaż majątku państwowego co skutkuje mniejszymi dochodami, wywłaszczenie mienia obywateli, sprzedaż likwidacja polskich przedsiębiorstw, brak podatków dla korporacji. Co powoduje masowy odpływ kapitału i zysków korporacji. Operacja carry trade która wypompowuje setki mld rocznie z rynku walutowego i giełdowego. Ogólnie bantustan, neokolonia rynek zbytu dla produktów EU i tania siła robocza. Wystarczy spojrzeć na pochodzenie artykułów w sklepie wszystko z importu Tesco, Kaufland, Lidl. Najgorsza jednak jest murzyńska mentalność Polaka który pokornie przyjmie wszystkie baty, odpali tvn i obejrzy sobie kabaret ośmieszający polityków. Który ma jeden cel rozładować całą frustrację i gniew narodu. Popatrzy na świetne wskaźniki, statystyki i powie jest wspaniale mamy raj na ziemi w Polsze.

jaro
Użytkownik
jaro

Starsi, którzy są pod moją opieką nikomu, niczego nie oddadzą bo są pod moją opieką a nie banku. Należy współczuć takim “starszym”, że mają takie dzieci i wnuki, że muszą z bankiem w jakieś “interesy” wchodzić. Z drugiej strony, jeśli takie “dzieci i wnuki” tak się interesują swoim “starszym”, że ten z bankiem w “byznez” idzie, to nie zasługują na nic…

realista
Użytkownik

no ale trzeba pamiętać, że młodzi wyjeżdżają za tzw. chlebem do innych miast czy krajów bardzo często i kontakty rodzinne ograniczają się do gwiazdki, wielkanocy i majówki. i to nie dlatego, że te “dzieci i wnuki” to są taaakie…
ale w takim razie faktycznie po co im taki spadek w postaci mieszkania… .. .

jaro
Użytkownik
jaro

@realista
Znam też takie dzieci i wnuki. Oni przyjeżdżają, rzeczywiście, “świątecznie”, ale przywożą walutę do wydania. Remontują domy staruszkom i zostawiają na życie. To oni, moim zdaniem, “podbijają” poziom konsumpcji wewnętrznej zwiększając dodatkowo rozmiar “szarej strefy”. Mieszkam pod wschodnią granicą, gdzie “szara strefa” jest raczej codziennością niż ewenementem.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

@Maximov
Tak, niech zdecydowanie dowalą społeczeństwu polskiemu – wtedy być może obudzi się prawdziwy ruch rewolucyjno-wyzwoleńczy – a nie żadne tam podstawiane partyjki.

RobG56
Użytkownik

Dług należy spłacić kosztem dochodów ludzi władzy, jako realnych sprawców.Można to zrobić przez odpowiednią poprawkę konstytucyjną, spłycenia wypłat emerytalny-rentowych, likwidacji babonament umów śmieciowych i o dzieło, ograniczenie zróżnicowania wysokości płac, likwidacja spółek skarbu państwa…. Podatek katasttalny powinien być mocno zróżnicowany. Powinno się przywrócić karę banicji.

mr_craftsman
Użytkownik
mr_craftsman

przeciw zamieszkom ma działać ustawa o “bratniej pomocy” – czyli zezwolenie na sprowadzanie zagranicznych wojsk.

w przyszłości będą to wojska “unijne”.

protesty przeciwko złodziejom z PO pacyfikować będą niemieckie wojska.

edek
Użytkownik
edek

Polacy są statystycznie głupi. Bo dali się ogłupić. Jak łatwo dało się napędzić jednych na drugich, czyli bzdurna wojenka po – pis.
W wielu krajach przy odbieraniu niewielkich przywilejów tysiące ludzi wychodzi na ulicę. U nas po podniesieniu wieku emerytalnego związki zorganizowały protest po uchwaleniu ustawy…

Jesteśmy bankrutem. Dzięki rządom 25 letnim zdrajców. I to zdaje się większym niż Grecja. Tzn. stosunek naszego długu do dochodów państwa jest zdaje się wyższy niż w Grecji.
A ONI dalej pie…ą o zielonej wyspie. A Polacy to łykają, bo mają LEPSZE DROGI :D

I Polacy są jeszcze głupsi z jednego powodu. Jeśli komuś mówię, że powinien wybierać plskie produkty, by polepszyć swój byt, to jestem zazwyczaj wyśmiewany. Albo słyszę, swoją drogą coraz prawdziwsze, zdanie: ale u nas się nic już nie produkuje! Tak jak w polsacie wyśmiewał redaktorzyna kiedyś to hasło promowane przez Pawlaka. Który ma sporo na sumieniu. Ale za to go szanuję.

Maximov
Użytkownik
Maximov

@edek
Nie są statystycznie głupi tylko regularnie ogłupiani.
Poziom treści w TV dramatycznie spadł w ostatnich 20 latach.
Zamiast np. wspaniałego teatru telewizji mamy tańczące “gwiazdy” i kabarety (czasem o żenującym poziomie), które zapewniają “rozrywkę”.
W prasie tabloidy przejęły pałeczkę.
No i prawie wszystkie tytuły nie są już w polskich rękach.
Przy tak zmasowanej propagandzie ciężko wyrobić sobie trzeźwy i nie zmanipulowany obraz świata.
Tym bardziej, że pracujemy naprawdę długo i coraz mniej czasu mamy na odpoczynek, rozrywkę, o aktywności społecznej nawet nie wspominając.
Dlatego nie oskarżaj o głupotę tylko pracuj u podstaw i uświadamiaj ludzi, gdyż z tym jest największy problem obecnie.

realista
Użytkownik

cyt.:”tylko pracuj u podstaw i uświadamiaj ludzi, gdyż z tym jest największy problem obecnie.”

no i to jest problem przez duże P. jak z kimś czasem zaczynam rozmawiać to zauważam, że tracę grunt pod nogami, bo z każdym kolejnym zdaniem trzeba by wyjaśniać kontekst i przywoływać zdarzenia, które dla “niewtajemniczonych zmanipulowanych” są na wjazd nie do ogarnięcia, i człowiek wychodzi na durnia, szczególnie kiedy od zawsze był traktowany trochę jak “świr” lub tzw. “filozof”. ;)
dlatego zastanawiam się nad strategią i jakimś “tutorialem”, prostymi argumentami i znanymi faktami (żeby jak najmniej wyjaśniać), aby w jak najprostszy sposób dać komuś bezsprzecznie do myślenia. ale niestety sam ich jeszcze nie wypracowałem… może wy?

np.:
-przeczytaj o tym na Wolne Media
-e, jak słyszę “Wolne” to od razu tracę zaufanie. to pewnie jakieś oszołomy…

-myślisz, że WTC 7 zawalił się tak ot, sam z siebie?
-jaki WTC? przecież tylko 2 WTC były. żaden rząd by czegoś takiego swoim obywatelom nie zrobił…

-…bo banki kreują pieniądz dzięki “częściowej rezerwie bankowej”
-ale co ty opowiadasz, banki są pod kontrolą Państwa i dzięki kredytom mamy lepiej, zobacz jakie ładne mam mieszkanie…

-euromajdan to operacja fałszywej flagi.
-no jasne, zawsze te teorie spiskowe. wałęsa i okrągły stół to też pewnie fałszywa flaga haha!? :/

itp… nie wytłumaczysz bez wyjaśnienia szerszego kontekstu, a tego taki człek nie ogarnie na wjazd. dlatego przestałem, szczerze mówiąc…

o, albo jeszcze lepsze, dosiada się do nas w pubie koleś i mówi
-co narzekacie, a na wyborach byliście? i na kogo głosowaliście?
paradoks polega na tym, że jak siedzieliśmy, każdy głosował na inną opcję (co nie przeszkadza być przyjaciółmi), a przecież wiemy, że nie ma to większego znaczenia…

nie wiem jak z ludźmi rozmawiać, jakich argumentów używać, na co się powołać. nie wiem… .. .

Maximov
Użytkownik
Maximov

@realista
Skąd ja to znam… :(
Wiem, że to czasem jak orka na ugorze, ale próbować trzeba.
Prawie zawsze działa narzekanie (nieodrodna cecha Polaków) na niskie pensje, kredyty i wysokość podatków, jako punkt zaczepienia.
Później pokazanie, że to politycy mają wpływ na wysokość podatków i na niepotrzebne wydatki budżetu.
Spróbuj użyć kilku sztuczek manipulacyjnych np. “SAM więc widzisz, że budżet zabiera Ci w podatkach 50% Twoich pieniędzy.” czy “Jak to SAM ŚWIETNIE PODSUMOWAŁEŚ, sami złodzieje w rządzie.”
Później wskaż im, że realnie nie mają wpływu na polityków, wybory niewiele zmieniają i że trzeba zrobić coś więcej, niż tylko narzekać.
Z tym bywa trudno… ;)
I na końcu zachęć do interesowania się polityką i wskaż im alternatywne źródła informacji, np. Wolne Media, Niewygodne Info, MaxTV czy Podziemna TV.
Jest cień szansy, że świadomość wzrośnie.
Niestety ze zwykłym, zmanipulowanym lemingiem rozmowa o WTC7 czy euromajdanie raczej nie przyniesie pozytywnych skutków.
Nawet więcej, jeśli będziesz nachalnie uzwiadamiał i, co za tym idzie, niszczył lemingową (?), poukładaną wersję rzeczywistości to możesz spotkać się wręcz z agresją i to niewerbalną.
Propaganda płynąca zewsząd niestety działa… :( … ale próbować trzeba.

edek
Użytkownik
edek

@Maximov

To o głupocie Polaków to prowokacja. Bo krew mnie zalewa jak widzę w jaką czarną dziurę zmierzamy… I to przy współudziale współobywateli.

agama
Użytkownik

co ci złodzieje nie wymyślą, żeby sobie pieniądze na obiadki po 1000 zł od ledwo wiążących koniec z końcem murzynów polskich wyciągnąć

marko
Użytkownik
marko

Ogłupiają nas mediami i trują pożywieniem.To pierwsze należy wyłączyć a drugie zmienić na zdrowe.Reszta samo przyjdzie.Gandhi doprowadził do wyzwolenia Indii z pod panowania Wielkiej Brytanii metodami pokojowymi(powrót do tradycji,rodzimej kultury). Wystarczy skopiować i przenieść na nasz grunt to,co już w przeszłości się wydarzyło.Gdy Polacy się zmienią(kultura) to pojawi się siła polityczna samoistnie,zdolna odmienić los narodu.Geny Wandalów to nasze geny,czekają na obudzenie.

realista
Użytkownik

no, czyli nie ma już nadziei… ;)… .. .

agama
Użytkownik

nadzieji sie muwi

Aida
Użytkownik

@marko
Najpierw to niech się zmieni świadomość Polaków, niech wyzbędą się zazdrości i zawiści i wtedy konkretne grupy społeczne nie dadzą się napuszczać na siebie. Bez tego ani rusz. Sąsiad sąsiadowi zazdrości samochodu, plazmy itd. i głupie tłumaczenia rządu, że bogatym trzeba zabrać do lemingów docierają, niestety…
Wyborcy PO i Komorowskiego to beton nie do przebicia, wiem coś o tym…

Rozbi
Użytkownik
Rozbi

Podatek katastralny jest wadliwy z samego założenia. A mianowicie jak ustalić wartość nieruhomości?
W normalnym kraju i w normalnych warunkach wartość nieruhomości jest ustalana między stroną sprzedającą i kupującą indywidualnie w każdym przypadku na podstawie negocjacji oferty – a teraz będą chcieli taką wartość określić urzędowo.

A co jeśli ktoś będzie chciał się pozbyć np kamienicy w centrum miasta.. wg wykazu podatku katastralnego wartość nieruhomości to 3 mln a sprzeda ją ze względu na zapaść za 2 mln i co wtedy? Kupujący będize płacił podatek katastralny za 2 mln? Na pewno nie – będzie tak jak w przypadku samochodów – urzędnicy dostaną jakieś abstrakcyjne broszury z ministerstwa gdzie każdy rodzaj nieruchomości będzie dokładnie opisany i wyceniony
I to jest tak naprawdę najbardziej chore w tym systemie – w dłuższej perspektywie to mocno przetrzebi wtórny rynek nieruchomości bo cena nie będzie negocjonowalna tylko urzędowa !

A ile pieniędzy iczasu poświęcą urzędnicy na stworzenie takiego rejestru?

Nie wyobrażam sobie takiego absurdu – na pewno jak tylko to wejdzie w życie to jedyne co się zwiększy to emigracja.

marko
Użytkownik
marko

@Aida

Zawiść i zazdrość to cecha narodów chrześcijańskich i największy detonator wszelkiej współpracy miedzy nami.Przestańmy dawać na tacę,obcować z klechami i uczestniczyć w ich obrzędach.Chrońmy nasze dzieci przed zgubną indoktrynacją “papizmu” a wtedy młode pokolenia staną się wolne od paskudztwa,które wymieniasz.