Katastrofa budowlana w elektrowni Fukushima

Opublikowano: 09.11.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 352

Pracownicy uszkodzonej japońskiej elektrowni jądrowej “Fukushima” mają kolejne kłopoty. Doszło tam do katastrofy budowlanej w wyniku której zawaliła się konstrukcja stalowa stosowana do podtrzymywana przechowywanej na terenie zakładu radioaktywnej wody. Trzy osoby zostały ranne.

Zdecydowano, że na skutek wypadku należy odroczyć nowy etap prac nad demontażem kopuły ochronnej na pierwszym reaktorze, do dnia 10 listopada. Warto przypomnieć, że pod koniec października, silny podmuch wiatru zerwał część tej samej kopuły. Jest ona wykonana z arkuszy z poliestru i wzrasta aż do wysokości 54 metrów.

Całkowite usunięcie arkuszy poliestrowych z uszkodzonego reaktora ma nastąpić do marca 2015. Następnie japońscy eksperci zaczną wyodrębniać wypalone paliwo jądrowe zgromadzone w specjalnym basenie znajdującym się we wnętrzu reaktora jądrowego.

Kiedy te prace zostaną zakończone, we wszystkich czterech reaktorach będzie dostęp do wypalonego paliwa. Likwidatorzy będą mogli zbierać resztki stopionego w wypadku pozostałego paliwa jądrowego w wewnętrznych częściach uszkodzonej jednostki.

Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o