Katarski sąd skazał poetę na dożywocie

Opublikowano: 02.12.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 390

Katarski sąd skazał wczoraj obywatela emiratu, poetę Mohammada ben az-Zibę al-Adżamiego na dożywocie za krytykę skierowaną pod adresem emira oraz wzywanie do przeprowadzenia rewolucji. Odpowiednią informację rozpowszechniły lokalne media.

W swoich wierszach al-Adżami gloryfikował „arabską wiosnę”, którą organizowano za pieniądze tego bogatego państwa w regionie Zatoki Perskiej oraz negatywie wypowiadał się na temat monarchii absolutnej.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 02.12.2012 12:34

    Normalne. W Polsce za skrytykowanie polskich żołnierzy w Afganistanie są wyroki. A co dopiero jak by ktoś wystąpił przeciwko “demokracji”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.