Katar nie pozwoli na flagi LGBT

Opublikowano: 04.04.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1325

Katarskie służby bezpieczeństwa zapowiadają brak tolerancji dla tęczowych flag, jeśli zostaną one przywiezione do tego kraju przez kibiców udających się na piłkarskie mistrzostwa świata. Konserwatywny emirat nie ukrywa, że ruch LGBTQWERTY nie jest w nim mile widziany, dlatego obcokrajowcy nie powinni obnosić się z jego symbolami.

Organizacja futbolowych mistrzostw świata w Katarze wzbudza dużo emocji. Turniej z powodu warunków atmosferycznych będzie chociażby rozgrywany nie tradycyjnie po, ale w środku sezonu. Poza tym obrońcy praw człowieka zwracają uwagę na kwestię traktowania zagranicznych pracowników, którzy masowo giną przy budowie infrastruktury.

Losowaniu grup na mundial towarzyszyła z kolei krytyka podejścia Kataru do kwestii mniejszości seksualnych. Praktyki homoseksualne w tym kraju grożą kilkoma latami więzienia, a w przypadku muzułmanów nawet karą śmierci.

Doha nie zamierza jednak zmieniać swojego podejścia do homoseksualizmu. Odpowiadający za bezpieczeństwo gen. Abdulaziz Abdullah Al-Ansari co prawda powiedział, że mniejszości seksualne będą mile widziane na mistrzostwach, ale nie będą mogły afiszować się ze swoją orientacją oraz poglądami.

Tym samym tęczowe flagi będące symbolem ruchu LGBTQWERTY będą odbierane kibicom, którzy pojawią się z nimi w miejscach publicznych. Al-Ansari tłumaczy to względami bezpieczeństwa, bo jeśli nie odbiorą ich służby to „może zrobić to ktoś inny”, a Katar nie odpowiada za reakcję swoich obywateli i „nie zmieni religii na 28 dni mundialu”.

Na podstawie: Euronews.com, ABC.net.au
Źródło: Autonom.pl

11

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. wloczykij 04.04.2022 18:16

    Mundial bez zboczeńców to będzie nowość

  2. najzwyklejszy 04.04.2022 22:14

    CZYŻBYM MIAŁ POLUBIĆ KATAR???

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.