Katar finansuje ekstremizm w Katalonii

Opublikowano: 30.08.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 544

Hiszpańska gazeta „La Razón” ujawniła, że Katar finansował centra kultu islamskiego i meczety w Hiszpanii, szczególnie w Katalonii, gdzie miały miejsce ataki terrorystyczne.

Według gazety Doha wspiera miejsca kultu dzięki dotacjom bogatych przedsiębiorców, co prowadzi do wzrostu ekstremizmu w Hiszpanii.

Atak w Barcelonie, do którego przyznało się ISIL, przypomniał wcześniejsze dyskusje związane z finansowaniem meczetów uczęszczanych przez ekstremistów w Europie i związanych z nimi ataków terrorystycznych, w którym ginęły niewinne osoby.

Według „La Razón” fundusze pochodzące z zagranicy, zwłaszcza z Kataru, dla ośrodków islamskich w Katalonii, doprowadziły do tego, że miejsca te stały się twierdzami ekstremizmu i terroryzmu.

Hiszpańskie służby przyglądały się od dawna niektórym meczetom, właśnie dlatego, że zaczęły otrzymywać finansowanie od Kataru.

Liczbę muzułmanów w Hiszpanii, szacuje się na dwa i pół miliona osób, z czego 7% mieszka w Katalonii. W kraju jest 1260 ośrodków kultu islamskiego, z tego w Katalonii, gdzie mieszka najwięcej imigrantów, jest ich 256.

Autorstwo: PJ
Na podstawie: english.alarabiya.net
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Jedr02 30.08.2017 18:02

  A Saudowie to nic tam nie finansują? 🙂 Pewnie dlatego słówka nie ma o innych, ważniejszych sponsorach bo te źródlo english.alarabiya.net to tuba propagandowa Saudów.

 2. Hassasin 31.08.2017 09:35

  ,,„Cza­sem za­sta­na­wiam się czy w li­be­ral­nym świe­cie nie by­ło­by bezpieczniej dla ko­biet aby te cza­sem po­wstrzy­ma­ły się od głosowa­nia? Ta opcja gwa­ran­to­wa­ła by im więk­sze bez­pie­czeń­stwo gdyż ko­bie­ty są z na­tu­ry bar­dziej li­be­ral­ne, co ozna­cza że naj­pierw ich głosy otwie­ra­ją gra­ni­ce a potem są one gwał­co­ne i wy­ko­rzy­sty­wa­ne wedle wła­sne­go życze­nia przez ciem­ne ludz­kie śmie­ci. Tłu­ma­cze­nie tego ko­bie­tom nie ma jed­nak sensu gdyż gdyby mnie usły­sza­ły chcia­ły­by spa­lić „szo­wi­nistę” na sto­sie. Tak czy ina­czej uwa­żam mój po­mysł za do­sko­na­ły gdyż na­resz­cie ko­bie­ty mo­gły­by kon­tro­l­ować wła­sne po­chwy.” — Marcin Malik,,

  źródło: http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/139808,przyczyna-zamachu-w-barcelonie

 3. rumcajs 31.08.2017 11:14

  “”Jedr02″”
  Masz racje, to typowa “ściema” mająca dyskredytowac Katar, który nie chce podporzadkować sie żądaniom zerwania kontaktów z Iranem. Tego typu paszkwile sa wygodne, poza A Saudyjska, także usa i “zachodowi”, i maja utorowac droge do zmiany rzadzacych w Katarze, a co zatym idzie zmiane polityki tego kraju, na spolegliwa interesm ssudów, usa, izraela, i kil;ku jeszcze innych “zainteresowanych”…

 4. Fenix 31.08.2017 11:34

  Jak zaczną podpalać meczety i synagogi z kościołami , to instytucje państwowe też się nie obronią.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.