Katalońscy separatyści szukają wparcia u dyplomatów

Opublikowano: 06.05.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 203

Władze katalońskiej partii Konwergencja i Unia (CiU) szukają kontaktów z dyplomatami z innych krajów, działającymi w Hiszpanii, aby przedstawić im projekt referendum (które w założeniu ma dać Katalonii niepodległość), zaplanowanego na 9 listopada, a także warianty późniejszego rozwoju wypadków.

W rozmowie z hiszpańskimi mediami przedstawiciel CiU stwierdził między innymi, że partia zamierza przybliżyć zagranicznym dyplomatom sytuację Katalonii „od 30 lat próbującej znaleźć swoje miejsce w państwie (hiszpańskim), a jednocześnie wspierającej władze państwowe w walce z terroryzmem, czy kryzysem”.

Separatyści również zaznaczają, że dla Katalończyków nastał czas aby wyrazić swoje zdanie na temat przyszłości regionu w formie referendum. Kiedy dyplomaci wytykają, że władze Hiszpanii uważają planowane referendum za niezgodne z prawem, przedstawiciele CiU stwierdzają, że istnieje szereg sposobów, aby to referendum uprawomocnić.

Działacze partyjni zaznajamiają również dyplomatów z dokumentami przygotowanymi przez zespoły prawnicze, a dotyczącymi zagadnienia przeprowadzania referendum w zgodzie z konstytucją. Dokumenty zostały przygotowane zarówno przez prawników z Katalonii, jak i z innych regionów Hiszpanii. Władze CiU zaznaczają, że zagraniczni dyplomaci „wysłuchują ich zdania z neutralnej pozycji” i nie zajmują jakiegokolwiek stanowiska.

Niektórzy z nagabywanych dyplomatów przypominają katalońskim politykom jednak, że w zgodzie z umowami UE, niepodległa Katalonia może znaleźć się poza granicami sojuszu.

Na podstawie: noticia.ru
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o