Katalonię ogłoszono „suwerennym podmiotem”

Opublikowano: 25.01.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 313

Parlament Katalonii zatwierdził deklarację, która ogłasza to terytorium „suwerennym podmiotem”.

Pomimo że dokument ten ma charakter bardziej symboliczny niż prawny, stwarza on precedens, na którego podstawie może zostać przeprowadzone referendum w sprawie oddzielenia się regionu od Hiszpanii – donosi Associated Press.

Wyniki przeprowadzonych sondaży wskazują, że połowa mieszkańców Katalonii opowiada się za niepodległość, a druga połowa – za zachowanie aktualnego statusu. Jednocześnie większość obywateli jest przeciwna uzyskaniu niepodległości za cenę wystąpienia z Unii Europejskiej.

Źródło: Głos Rosji

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Quis custodiet ipsos custodes 25.01.2013 22:36

    “Jednocześnie większość obywateli jest przeciwna uzyskaniu niepodległości za cenę wystąpienia z Unii Europejskiej.”

    Pogłupieli? To już dla samego wystąpienia z Unii warto o tą niepodległość się starać…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.