Kartki z polskimi napisami na ulicach miasta Ashford

Opublikowano: 13.05.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1118

Kartki z napisami w języku polskim pojawiły się na ulicach brytyjskiego miasta Ashford. Lokalni mieszkańcy zachodzą w głowę o co w tym wszystkim chodzi…

O tej tajemniczej sprawie donosi lokalny portal „Kent Online”. Jak czytamy, w Ashford, mieście położonym nad rzeką Great Stour w hrabstwie Kent, pojawiły się odręczne napisy w języku polskim na kartkach papieru formatu A4. Zostały poprzyklejane na słupach, na znakach drogowych, a nawet na sygnalizacji świetlnej, a więc w miejscach, gdzie trudno na nie nie zwrócić uwagi. Ich pojawienie zostało zauważone na początku maja 2022 roku. Lokalni mieszkańcy całym tym wydarzeniem są zaintrygowani i zdziwieni.

Do dziś większość z tych kartek została już usunięta, ale gdzieniegdzie można je jeszcze zobaczyć. Polskie słowa nadal „wiszą” przy Repton Park i Canterbury Road, a także w pobliżu William Harvey Hospital oraz Conningbrook Lakes, jak podaje “Kent Online”.

„Pojawiły się w różnych częściach miasta, w pobliżu ronda Drover, na całej długości Repton Avenue czy w pobliżu hotelu Ashford International” – komentował dla brytyjskich mediów jeden z mieszkańców, który widział na własne oczy polskie napisy. „Ja rozumiem, że nie mówimy tu o przestępstwie, ale wydaje mi się, że mamy do czynienia z czymś niezwykłym” – uzupełniał.

Jakie napisy znalazły się na kartkach? „Kocham Cię”, „W drodze po szczęście” czy po prostu „Kocham”.

Skąd wzięły się napisy w języku polskim w Ashford? Co to wszystko może znaczyć? Po co ktoś zawiesił te napisy? O co chodzi? Nie wiadomo! Według dziennikarzy „Kent Online” te kartki mogą w jakiś sposób być elementem oświadczyn, ale żadnej pewności w tej kwestii nie ma…

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk

11

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.