Karta Pieszego i Karta Grzybiarza

Satyra w postaci zmyślonego artykułu zainspirowanego pomysłem wprowadzenia Karty Coppulatio przez bloggera Osasunna.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Ministerstwo Infrastruktury przywróci obowiązek posiadania Karty Rowerowej. Gazecia.pl przeprowadziła dziennikarskie śledztwo i okazuje się, że jest to dopiero pierwszy krok na drodze do ogromnego planu dobrej zmiany w zakresie bezpieczeństwa.

Od pracownika Ministerstwa Infrastruktury, który chciał zachować anonimowość, dowiedzieliśmy się, że Karta Rowerowa jest tylko programem pilotażowym i w trosce o bezpieczeństwo planowane jest wprowadzenie Karty Pieszego, a zaraz potem obowiązku posiadania Karty Woźnicy, Karty Rolkarza, Karty Narciarza, Karty Nordic-Walkera,  Karty Hulajnogarza, Karty Deskorolkowca, Karty Surfera, Karty Kajakarza. Dla uproszczenia możliwe będzie też jednoczesne zdawanie egzaminu na różne środki transportu i posiadanie jednej zbiorczej karty z odpowiednimi kategoriami, jak w przypadku Prawa Jazdy.

Inspektor ds. Bezpieczeństwa  Rolkarzy i Hulajnogarzy w ministerstwie powiedział nam, że celem nadrzędnym jest maksymalizacja bezpieczeństwa obywateli na lądzie i w wodzie.  A nic tak nie zwiększy bezpieczeństwa jak świadomy i przeszkolony pieszy.

Ministerstwo Środowiska pozazdrościło kreatywności Ministerstwu Infrastruktury i zamierza wprowadzić pilotażowo Kartę Grzybiarza, która będzie umożliwiała wstęp do Lasów Państwowych.

Szef Działu Rozwoju Runa Leśnego w  Ministerstwie Środowiska powiedział:

„Przecież nie możemy dopuścić do tego, aby nieprzeszkoleni grzybiarze chodzili po lesie i truli się muchomorami. Co roku na jesieni kilka osób umiera z powodu zatrucia grzybami, dlatego pracujemy już nad kursem przygotowawczym i egzaminem na grzybiarza. Jesteśmy w fazie końcowej powołania członków zarządu Centralnego Państwowego Zrzeszenia Grzybiarzy, które oddeleguje ludzi do założenia jednostek terenowych w każdym województwie. Jednostki terenowe powołają egzaminatorów, którzy przeprowadzać będą egzaminy na Kartę Grzybiarza oraz Inspektorów Leśnych, którzy będą ścigać w lesie nielegalnych grzybiarzy – kłusowników. Jeśli wszystko zostanie sprawnie przeprowadzone powinniśmy zdążyć z uruchomieniem całego systemu jeszcze przed najbliższym sezonem grzybowym 2016.”

Zaakcentował też inne pozytywne aspekty tej reformy: „Tym razem element wrogi dobrej zmianie nie będzie mógł nam zarzucić, że wymieniamy ludzi starego systemu na nowych, bo sami stworzymy nowe miejsca pracy i w ten sposób będziemy walczyć z bezrobociem. Samo powołanie centrali i zarządu Zrzeszenia Grzybiarzy, oddziałów terenowych, egzaminatorów i inspektorów leśnych to łącznie 1300 nowych miejsc pracy. Czyż nie jest to dobra zmiana?”

Autorstwo: Oszołom Jeden
Źródła: Gazecia.pl, WolneMedia.net