Kara za transparent kibiców z napisem „To nie nasza wojna”

Opublikowano: 09.03.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5783

„To nie nasza wojna” – transparent o takiej treści wywiesili niedawno kibice Śląska Wrocław. Nie uszło im to na sucho. Komisja Ligi nałożyła karę.

Hasło „To nie nasza wojna” powstało jako przeciwwaga do rządowego wsparcia Ukrainy. Osoby identyfikujące się z tym hasłem uważają, że Polska nie powinna nadto mieszać się w sprawę wojny za wschodnią granicą, że zbytnie angażowanie się jest narażaniem kraju na działania odwetowe ze strony Rosji. Oczywiście nie wszyscy muszą się z takim poglądem zgadzać, ale – przynajmniej w teorii – istnieje coś takiego jak prawo do własnego zdania, jak wolność słowa czy myśli.

Zdaniem Komisji Ligi Ekstraklasy transparentu „To nie nasza wojna” z przekreślonym herbem wywodzącym się od UON-UPA i ludobójcy Polaków Stepana Bandery na trybunach wywieszać jednak nie można. Śląsk Wrocław został właśnie ukarany za to, co uczynili kibice.

Jak podaje portal SportoweFakty.wp.pl, Śląsk musi zapłacić 15 tys. zł kary. „Na posiedzeniu 1 marca Komisja Ligi nałożyła karę w wysokości 15 tysięcy złotych na Śląsk Wrocław za zachowanie kibiców i organizację meczu z Lechem Poznań. Kara jest nieprawomocna. Na jej wysokość ma wpływ ponowne wywieszenie transparentu niezwiązanego z meczem” – mówi dyrektor ds. komunikacji Bartosz Orzechowski. Śląsk Wrocław może się od kary odwołać. Klub odcina się od zachowania kibiców i podkreśla, że transparent na trybunach pojawił się bez wiedzy osób decyzyjnych.

Jesienią 2022 roku kibice Śląska wywiesili z kolei transparent „Stop ukrainizacji Polski”. Wówczas skończyło się na ostrzeżeniu ze strony Komisji Ligi.

Autorstwo: KM
Zdjęcie: Twitter.com
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. adambiernacki 10.03.2023 07:18

  Oficjalnie zachęcam do wywieszania takich transparentów a także drukowania plakatów i ulotek.

 2. Krisnow 10.03.2023 13:33

  Świat stanął na głowie!!! Lata wstecz za nawoływanie do podżeganie do wojny można było trafić za kratki, teraz nagle za to samo stajesz się szanowanym obywatelem. Kiedyś głoszenie haseł STOP WOJNIE!!! TO NIE NASZA WOJNA!!! było uważane za wzorowe zachowanie, teraz za te hasła można trafić za kraty. Jedno słowo ciśnie się na usta SZALEŃSTWO!!!
  Najgorsze jest to, że bardzo duża cześć społeczeństwa popiera i bierze udział w tym szaleństwie.

 3. andi170 10.03.2023 20:15

  Widać kierownictwo ligi ma też nasr.ne w tych małych ,,główkach” I uprawia propagandę proukraińską źle.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.