Kara za „rasizm” była dyskryminująca?

Opublikowano: 07.01.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1457

Stowarzyszenie Piłkarzy Urugwajskich uważa, że Angielska Federacja Piłkarska dyskryminuje urugwajskich zawodników. Wszystko za sprawą kary nałożonej na Edinsona Cavaniego, który miał pokusić się o „rasistowską” wypowiedź. Piłkarz Manchesteru United za wpis w mediach społecznościowych został ukarany zawieszeniem i grzywną.

Cała sprawa zaczęła się dokładnie 29 listopada. W meczu ligi angielskiej Manchester United pokonał wówczas 3:2 Southampton. „Czerwone Diabły” wygrały swoje spotkanie właśnie dzięki Cavaniemu. Zawodnik po wejściu na boisko strzelił bowiem dwie decydujące bramki i zanotował asystę. Po meczu otrzymał gratulacje od swoich znajomych na „Instagramie”, a jednemu z nich odpisał „Gracias negrito”.

Sprawą bardzo szybko zajęła się Angielska Federacja Piłkarska (FA). Wszczęła ona postępowanie dyscyplinarne wobec 33-letniego reprezentanta Urugwaju, zarzucając mu „rasistowską” wypowiedź. W ubiegłym tygodniu Cavani został ostatecznie ukarany. Federacja zawiesiła go na trzy następne spotkania ligowe, a także zobowiązała go do zapłacenia kary grzywny w wysokości 100 tysięcy funtów.

W obronie swojego rodaka stanęło Stowarzyszenie Piłkarzy Urugwajskich. Jego przedstawiciele twierdzą, że angielski związek piłkarski dyskryminuje zawodników z Urugwaju. Decyzja FA miała być więc „aktem dyskryminacji kultury i stylu życia Urugwajczyków”, ponieważ wspomniane określenie jest w Urugwaju „powszechnie stosowane” i nie ma negatywnych konotacji. Wcześniej Anglików za ignorancję skrytykowała także Urugwajska Akademia Literatury.

– Akceptuję sankcje dyscyplinarne, zdając sobie sprawę z tego, że nie znam zwyczajów języka angielskiego, ale nie podzielam punktu widzenia federacji. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem, wyrażając swoje uczucia do przyjaciela. To nie było moją intencją. Jestem w zgodzie z samym sobą, bo wiem, że wyrażałem swoje uczucia według mojej kultury i w zgodzie z moim sposobem życia – tak sprawę skomentował sam gwiazdor drużyny z Manchesteru.

Do krytyków decyzji angielskiej federacji kilka dni temu dołączył Ander Herrera, były zawodnik Manchesteru United, który występował z Cavanim w Paris Saint-Germain. Piłkarz wyraził solidarność ze swoim byłym kolegą z boiska, a ponadto stwierdził, że „jeśli zostajesz zawieszony za coś takiego, to świat zmierza w kierunku g..na.

Na podstawie: Express.co.uk, PolsatNews.pl, DailyMail.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.