Kandydaturę Trumpa zgłoszono do Pokojowej Nagrody Nobla

Opublikowano: 04.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 383

Stany Zjednoczone twierdzą, że zawdzięczają sobie wszystkie ostatnie przełomowe wydarzenia na Półwyspie Koreańskim. Chodzi o zbliżenie obu Korei, które w ostatnich tygodniach obserwuje cały świat. Donald Trump, który jeszcze niedawno groził zniszczeniem Korei Północnej, jest teraz nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla.

Norweski Komitet Noblowski otrzymał list podpisany przez 18 kongresmenów, którzy argumentują, że Trump przyczynił się do zakończenia wojny koreańskiej, rozbrojenia Półwyspu Koreańskiego z broni nuklearnej i zaprowadzenia pokoju w tej części świata. Ich zdaniem uciążliwe sankcje pozwoliły osłabić gospodarkę Korei Północnej do tego stopnia, że wreszcie zgodziła się negocjować i przystała na żądania Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump jest nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla na rok 2019. Wciąż jednak jest zbyt wcześnie, aby mówić o trwałym pokoju na Półwyspie Koreańskim. Na dzień dzisiejszy są tylko same deklaracje i dobre chęci. Nikt przecież nie wie jak w ogóle będzie wyglądał proces likwidacji broni nuklearnej i czy faktycznie do tego dojdzie. Nikt tak naprawdę nie wie co się stało, że Kim Dzong Un nagle przystał na wezwania Amerykanów i zgodził się oddać technologie wojenne, nad którymi północnokoreańscy naukowcy pracowali od wielu lat.

Nie jest to wykluczone, że Donald Trump zostanie nagrodzony przez Komitet Noblowski. W 2009 roku Barack Obama otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla za jego rzekome starania na rzecz wzmocnienia międzynarodowej dyplomacji, choć w kolejnych latach jego urzędowania Stany Zjednoczone wyraźnie zintensyfikowały bombardowania z użyciem uzbrojonych dronów. Obecna sytuacja jest podobna – Donald Trump może otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla za zaprowadzenie pokoju na Półwyspie Koreańskim, choć w tym samym czasie USA okupują część Syrii i bombardują ją pod pretekstem stosowania broni chemicznej. Pamiętajmy, że swego czasu nawet Adolf Hitler i Józef Stalin byli nominowani do pokojowej Nagrody Nobla.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Yahoo.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
mariusz
Użytkownik

Przecież USA wywołuje wszystkie wojny na bliskim wschodzie.

blackeyed
Użytkownik
blackeyed

Nawet Keniczyk Obama dostał, więc wszystko możliwe. A serio, to prędzej Stalin dostałby pokojowego Nobla od tej bandy skrajnie lewicowych pajaców. :)

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

ja pierd@le. Ten świat rzeczywiście nie zasługuje na trwanie.

Radek
Użytkownik
Radek

A czy pośmiertnie też można nadać? Bo Hitler i Stalin się nie załapali. Jeszcze Pol Pot w kolejce.