Kandydat na posła w Kanadzie chwali Chiny

Opublikowano: 22.05.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 424

Chińska planowana gospodarka radzi sobie znacznie lepiej niż zwaśnione korporacje zachodu, stwierdził we wrześniu ubiegłego roku na twitterze Kurt Stoll, kandydat NDP na posła prowincyjnego w ontaryjskim okręgu Renfrew–Nipissing–Pembroke. Stoll chwalił Chiny odpowiadając na inny post dotyczący wstrzymania przez Pekin budowy elektrowni węglowych za granicą. Podkreślał, że chiński system osiąga wyznaczone cele, a Zachód w tym czasie czeka, aż skłócone korporacje podejmą niezbędne działania. „Centralizm nie jest z natury autorytarny”, stwierdził Stoll.

Stoll, który wychował się na farmie na wsi w Saskatchewan, został nominowany na kandydata ontaryjskiej NDP w kwietniu 2022 roku.

Jego komentarze nie różnią się bardzo od tego, co o Chinach mówił Justin Trudeau w 2013 roku, zanim został premierem. Stwierdził wówczas, że w pewnym stopniu podziwia Chiny. „Ich podstawowa dyktatura pozwala na dokonywanie poważnych zmian w gospodarce w mgnieniu oka”.

Komunistyczna Partia Chin rządzi krajem niemal od 70 lat. Mimo otwarcia rynku dla prywatnych przedsiębiorstw w ostatnich latach, Pekin utrzymał pełną kontrolę nad gospodarką. Firmy, które działają w Chinach, muszą mieć zgodę rządu centralnego.

Chiny wciąż rozwijają się, ale z danych Banku Światowego wynika, że w 2020 roku PKB Chin w przeliczeniu na osobę było cztery razy mniejsze niż analogiczny wskaźnik w Kanadzie. Chiny odpowiadają za 27 proc. światowej emisji i w tym kraju znajduje się ponad połowa wszystkich elektrowni opalanych węglem.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.