Kandydaci na azylantów oszukują na masową skalę

Opublikowano: 15.10.2017 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Ponad 90 procent osób ubiegających się o azyl w Danii skłamało o swoim pochodzeniu. W Szwecji 86 procent „nieletnich uchodźców” jest tak naprawdę dorosłymi.

Władze duńskie stwierdziły, że 634 spośród 700 osób poszukujących azylu kłamało w kwestii swojej narodowości. Większość podawała się za członków prześladowanych mniejszości z Kuwejtu, ale prawie wszyscy byli z Iraku. Zdecydowana większość z nich nie dostała azylu i będzie deportowana.

Anders Dorph, zastępca dyrektora służby imigracyjnej, nazwał śledztwo bardzo ważnym i powiedział: „Zdarzały się wcześniej podobne oszustwa, ale nie na taką skalę”.

Według śledczych prawie połowa imigrantów, około 300 osób, pochodziła z tej samej irackiej rodziny. Badacze twierdzą, że znaleźli na to dowody w mediach społecznościowych. Co więcej, śledczy podali, że znaleźli całe instrukcje opisujące, w jaki sposób migranci mogą oszukać władze i przedstawić się jako bezpaństwowcy.

Thomas Gammeltoft-Hansen, profesor Instytutu Raoula Wallenberga w Szwecji ostrzega, że skala oszustwa jest znacznie większa, niż się spodziewano. „Jest wiele przypadków fałszowania dokumentów – mówi. – Istnieje też cały system nabywania fałszywych tożsamości, więc niczego nie można być już pewnym, jeśli chodzi o azylantów. Jeśli Irakijczyk może zwiększyć swoją szansę na azyl do 80-90 procent, to wielu innych również nie zawaha się spróbować”.

Wielu migrantów przybywających do Europy nie przeszło żadnej formy weryfikacji, co utrudnia władzom ustalenie, czy na prawdę są osobami za które się podają. W Niemczech niektórzy proponowali przeglądanie telefonów komórkowych migrantów, aby poznać ich prawdziwe pochodzenie.

Wielkim problemem są też dorośli udający że są niepełnoletni, aby uzyskać preferencyjne traktowanie i utrudnić deportację. Rada Medycyny Sądowej Szwecji (RMV) opublikowała raport pokazujący, że 86 procent badanych „niepełnoletnich uchodźców” to w rzeczywistości dorośli.

Opracowanie: BG
Na podstawie: Jyllands-posten.dk
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o