Kanclerz Niemiec fałszuje dane, by bronić polityki proimigracyjnej

Opublikowano: 03.12.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1788

Scholz twierdził, że 9 milionów cudzoziemców jest zatrudnionych, ale tylko połowa z tej liczby rzeczywiście ma pracę.

Kanclerz Olaf Scholz (SPD) prowadził kampanię na rzecz reformy przepisów o obywatelstwie i łatwiejszej naturalizacji, ale argumentował to skrajnie przesadzonymi liczbami. Na zorganizowanym przez minister ds. integracji w rządzie federalnym Reem Alabali-Radovan (SPD) wydarzeniu zatytułowanym „Niemcy: Kraj imigrantów”, podwoił on liczbę obcokrajowców faktycznie pracujących w Niemczech, jak wynika z weryfikacji faktów przez niemiecką gazetę Junge Freiheit.

Scholz powiedział: „Dziewięć milionów obywateli żyje i pracuje w naszym kraju bez niemieckiego obywatelstwa”. Następnie prawie wszystkie media przyjęły to twierdzenie za fakt, ale w rzeczywistości, według Federalnego Urzędu Statystycznego, tylko 4,5 miliona obcokrajowców mieszkających w Niemczech jest zatrudnionych, a więc podlega składkom na ubezpieczenie społeczne. To zaledwie połowa tego, co twierdził niemiecki kanclerz.

Liczba ta jest znacząca, ponieważ Scholz powiązał ją ze swoim głównym argumentem, że „ci, którzy mieszkają i pracują tutaj na stałe, powinni również móc głosować i być wybierani”. „Powinni być częścią naszego kraju ze wszystkimi prawami i obowiązkami, które się z tym wiążą – i całkowicie niezależnie od pochodzenia, koloru skóry czy wyznania religijnego” – dodał.

Według oficjalnych danych w Niemczech przebywa obecnie łącznie 11,8 mln cudzoziemców. Gdyby 9 milionów z nich rzeczywiście pracowało, to wskaźnik zatrudnienia wśród migrantów wynosiłby 76,3 procent. Jednak w całych Niemczech tylko 40,7 procent wszystkich mieszkańców jest zatrudnionych i podlega ubezpieczeniu społecznemu. Reszta to dzieci, emeryci, bezrobotni i osoby korzystające z pomocy społecznej.

Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego wskaźnik pracujących w Niemczech obcokrajowców jest poniżej średniej i wynosi 38,5 procent.

Zgodnie z planami minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser (SPD) cudzoziemcy powinni uzyskać obywatelstwo po pięciu latach pobytu w Niemczech, zamiast dotychczasowych ośmiu. Ponadto w przyszłości ma być ogólnie dozwolone posiadanie przez nich kilku obywatelstw. Podkreślił to również kanclerz Scholz: „Jeśli chodzi o wielokrotne obywatelstwo: Nigdy nie rozumiałem, dlaczego upieraliśmy się przy (tylko jednym). Przecież przynależność i tożsamość nie są grą o sumie zerowej” – powiedział.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: RMX.News
Źródło: MediaNarodowe.com

6

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 03.12.2022 14:37

    Pasożyty niszczą i eksploatują ich kraje a my mamy ponosić tego konsekwencje? Kto zniszczył Irak,Libię, Syrię i Wenezuelę dla władzy i zysku z ropy? A pół Afryki i Ameryki Południowej jest drenowana z zasobów naturalnych w tym diamentów pozostawiając mieszkańców w nędzy.
    Najpierw niszczyli świat dla pieniędzy, a teraz “ratują” go dla władzy.
    Taka ,,Strategia Syjonu” ?
    A.W. Paczkałow ,,Finansowe dynastie: architekci globalizmu”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.